Menu

Co je nového?

Kdo by neznal žlutou rodinku? Simpsonovi slaví 30 let!

Sdílení

Málokterý seriál si vydobyl v televizním světě takovou pozici jako Simpsonovi. Milují ho děti, stejně jako dospělí. Vysílá se v desítkách zemí po celém světě a brzy se bude vysílat díl s pořadovým číslem 700. Tento týden navíc populární žlutá rodinka oslavila 30 let na obrazovkách.

reklama

První díl tohoto dnes už legendárního seriálu se vysílal 17. prosince roku 1989 na americké stanici Fox. A světě div se, seriál se od té doby vysílá dodnes. Málokdo ale například ví, že nese autobiografické prvky autora Matta Groeninga – jeho otec se skutečně jmenoval Homer, matka Marge a sestry Lisa a Maggie. Předlohou zlobivého Barta pak byl samotný Groening.


V současné době bylo odvysíláno už neuvěřitelných 672 epizod a seriál vždy reflektoval aktuální dobu a její dění. Vystřídali se v něm politici, herci, rockové kapely i slavní sportovci. Z Čechů se v Simpsonových objevila například zpěvačka Markéta Irglová či fotbalista Petr Čech.

reklama

Seriál dokonce s předstihem šestnácti let předpověděl zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem.

Pokud jste dočetli až sem a stále máte pocit, že s popularitou tohoto žlutého seriálu trochu přeháníme, pak věřte, že Simpsonovi získali za dobu svého vysílání hned 33 televizních cen Emmy, 34 ocenění Annie Award pro animované filmy, 12 cen svazu amerických scenáristů a tři ceny British Comedy Awards. Podle časopisu Time se dokonce jedná o nejvýznamnější televizní seriál 20. století.


V Česku Simpsonovi vysílala zpočátku Česká televize, která odvysílala prvních dvacet sezón seriálu. V roce 2009 pak vysílací práva koupila společnost FTV Prima a Homera, Marge, Barta, Lizu a Maggie tak dnes můžete vídat pravidelně na kanálu Prima Cool. Tak nezbývá, než popřát rodince ze Springfieldu dalších alespoň 30 let na obrazovkách!


Tvůrce seriálu Simpsonovi promluvil: Bude další film o žluté rodince?


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru