Menu

Co je nového?

Americká armáda si jako svůj nový útočný letoun s dlouhým doletem vybrala konvertoplán V-280 Valor

Sdílení

Konvertoplán V-280 v sobě kombinuje osvědčené technologie, inovativní digitální inženýrství a otevřenou architekturu. Představuje tak mimořádnou provozní všestrannost pro armádní flotilu strojů s kolmým vzletem.

reklama

Společnost Bell vyhrála se svým konvertoplánem V-280 Valor zakázku amerického armádního programu Future Long-Range Assault Aircraft (FLRAA). Bell vyvinul a testoval konvertoplán V-280 Valor v rámci experimentálního programu JMR TD (Joint Multi-Role Technology Demonstrator), který byl zahájen v roce 2013, a jehož hlavním úkolem bylo zkoušet a ověřovat nové koncepty vysokorychlostních strojů s kolmým startem a přistáním VTOL (Vertical Take-Off and Landing).

Stroj V-280 prošel více než tříletými náročnými letovými zkouškami, které potvrdily jeho technické a provozní výhody pro útočné mise na dlouhé vzdálenosti. 

„Nesmírně nás těší, že můžeme hrát důležitou roli v budoucnosti armádního letectva tím, že si americká armáda jako svůj útočný letoun nové generace vybrala V-280 Valor“, sdělil řekl Scott C. Donnelly, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Textron, a pokračoval: „Důvěry, kterou v nás armáda vložila, si velmi vážíme a v souladu s jejími požadavky vyrobíme zcela transformační zbraňový systém.“

reklama

Konvertoplán V-280 Valor

„Toto rozhodnutí představuje významný milník nejenom v modernizaci leteckých schopností americké armády na další desetiletí, i pro společnost Bell a celý tým Valor,“ řekl Mitch Snyder, prezident a generální ředitel společnosti Bell a dodal: „Bell dlouhodobě podporuje armádní letectvo. Díky tomuto vyspělému, mimořádně spolehlivému, cenově dostupnému a vysoce výkonnému útočnému zbraňového systému s dlouhým doletem můžeme být naší armádě plnou oporou.“ 

Ocenění, které prokázalo, že V-280 Valor splnil požadavky programu FLRAA, vychází z desetiletého konstrukčního a výrobního vývoje konvertoplánu, včetně jeho důkladného testování, kdy Bell a jeho průmyslový partneři ve spolupráci s armádou soustavně stroj a jeho modulární otevřený systémový přístup ověřovali. 

„V uplynulých letech Bell předvedl výjimečné provozní schopnosti, synergie digitálních vláken a zlepšenou cenovou dostupnost této platformy, uvedl Keith Flail, výkonný viceprezident divize Advanced Vertical Lift Systems ve společnosti Bell a rovněž zmínil: „Společnost Bell a její moderní výrobní závody budou při zajištění moderní flotily FLRAA těžit z dlouhodobých zkušeností s konvertoplány.“


V-280 Valor

Zakázka navazuje na více než 85letou historii společnosti Bell, během které společnost dodala civilním a vojenským zákazníkům z USA a po celém světě přes třicet tisíc osvědčených a spolehlivých výrobků pro vertikální vzlet.

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru