Menu

Co je nového?

Neplánované těhotenství partnerky aneb co dělat, když vám ujedou nohy

Sdílení
Text: Jana Pokorná, Foto: Depositphotos

Očekávání potomka je jistě jedno z nejdůležitějších a nejradostnějších očekávání v životě muže. Vše se ale musí odehrávat v partnerské harmonii a určitém materiálním zázemí, aby vše šťastně prožívali nejen rodiče, ale aby i dítě přišlo do klidného a vyrovnaného domova. Tohle je ideál, realita však často bývá naprosto odlišná, a to zvláště z toho důvodu, že ženy někdy mají pocit, že o početí potomka rozhodují výhradně ony samy.

reklama

Počít dítě je natolik zodpovědné rozhodnutí, že vyžaduje dlouhodobou přípravu a plánování. Je jasné, že pokud jste už delší dobu v chomoutu, situace plyne směrem k plození potomků. Jak se ale zachovat, když zjistíte, že je těhotná přítelkyně, se kterou jste měsíc nebo zkrátka dívka, s níž je sice fajn si zašpásovat, ale na něco dlouhodobějšího to nevidíte? Existují dva scénáře toho, jak se zachovat a to podle toho, jestli k těhotenství došlo neplánovaně nebo záměrně.

V případě, že se stala nehoda a slečna otěhotněla nechtěně a neplánovaně, je na místě se k celé věci postavit čelem. Pokud vám na dotyčné záleží a ve vztahu vidíte perspektivu, můžete se pokusit o společné soužití a výchovu. Je to ale rozhodnutí velice ošemetné. Pokud partnerku ještě příliš neznáte, může dojít k nepříjemnému rozčarování.

Navíc přeskočíte ty fáze vztahu, které většinou bývají ty nejkrásnější. Náhlý nápor zodpovědnosti zvládnou opravdu jen silné osobnosti, ovšem nikde není psáno, že spolu nevydržíte až do smrti.

reklama

Neplánovaně těhotenství

V tomto případě se nad celou situací zamyslete a načrtněte východiska. Na vzniklé situaci jste se oba přičinili stejnou měrou, proto se to snažte zvládnout společně. Řešení je několik – buď si dotyčnou vezmete, případně budete žít na hromádce a o potomka se budete starat, nebo se rozhodnete pro potrat, na kterém se musíte finančně podílet, nebo se prostě rozejdete každý svou cestou, ovšem vám bude každý měsíc z účtu odcházet nepříjemně vysoká částka v podobě alimentů.


Druhý scénář je trošičku jiný: Zjistíte, že dotyčná se nechala do jiného stavu přivést schválně. Buď vám prostě navykládala pohádky o své údajné neplodnosti (mimochodem na tohle může skočit jen úplný idiot) nebo jednoduše vysadila bez vašeho vědomí prášky. Tohle chování je to nejhorší svinstvo, kterého se na vás může žena dopustit. Ne ani z toho důvodu, že vás obelhala a podvedla (což mimo jiné svědčí o její povaze), ale hlavně z toho důvodu, že si jako rukojmí vzala v podstatě nevinného tvorečka, který jí roste v břiše. Takové těhotenství je pro vás trest.

V tomto případě platí pořekadlo: na hrubý pytel hrubá záplata. V prvé řadě jí dejte rázně najevo, co si o ní myslíte. Nikdo netvrdí, že jí musíte hrubě nadávat, jen jí suše oznamte, že je podvodnice a s takovou si společnou budoucnost nepředstavujete.

V tomhle případě se určitě placení alimentů nevyhnete. Dotyčná totiž dítě chtěla, proto na potrat nejspíš nepůjde a společná budoucnost nepřichází v úvahu (to byste byl blázen nebo kaskadér). Za hloupost se holt platí, a když se jednou s nějakou takovou vyspíte, musíte počítat, že se něco podobného může stát.

reklama

Neplánovaně těhotenství

Sex s sebou tyhle rizika zkrátka nese. Hlavně si uvědomte, že to malé dítě za nic nemůže, proto vykřikovat, že ani jednoho nechcete do nejdelší smrti vidět, není na místě. Jen si dávejte pozor na vypečenou matinku svého neplánovaného potomka.


Jak zacházet s podrážděnou partnerkou, abyste vyvázli živí a neskončilo to hádkou


Velmi ohrožení jsou v tomto směru synáčci prachatých rodičů. Na ty se mají tendenci lepit všelijaké zlatokopky, které si plánují zajistit zlatou kreditku až do konce svých dní. Dítě je ideálním prostředkem, jak si pojistit luxus, který by si u těchto přelétavých synáčků užívaly jen omezenou dobu.

Pro vás, kterých se to týká, máme radu: Pokud vás solidně živí rodinná firma, nechte se formálně zaměstnat na tom nejpodřadnějším místě v ní a s nejnižším platem. Místo tučných alimentů bude vykutálené zlatokopce chodit jen směšná almužna – a tím jí to oplatíte i s úroky.

Svému potomkovi můžete vše vynahradit tím, že ho zahrnete péčí v rámci střídavé péče. Pokud totiž máte dostatečné zázemí (nejen finanční) a zájem o dítě, nemělo by dle zákona nic bránit tomu, abyste své dítě vídal. A nakonec vám samozřejmě přejeme, abyste se do podobné situace nikdy nedostali…

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru