Menu

Co je nového?

Nevěra v hledáčku vědecké studie

Sdílení
Zdroj: Pexels.com

Psychologická studie prováděná pod záštitou Státní Univerzity na Floridě se zaměřila na nevěru. Přibližně 50% rozvodovost v USA na sebe strhuje už i vědeckou pozornost. Nutno podotknout, že u nás je situace obdobná. Rozpadne se každé druhé manželství. Podstatným důvodem krachu jsou právě zálety partnerů. Ano, nejčastěji v případě, že se provalí.

reklama

Vědce zajímalo, jak se během několika let budou vyvíjet vztahy čerstvě oddaných párů a kdo z nich má jaké předpoklady k sexuálním přešlapům. Nutné je mít údajně na paměti, že ne všichni jsou si vědomi toho, co vlastně dělají. Mnoho akcí, a nejen těch postelových, je způsobeno nevědomě na základě biologických potřeb, nebo je determinováno zkušenostmi z raného dětství. I když jsou ale psychologické procesy více či méně zakořeněny, dodávají vědci, že každý má šanci posílit schopnost zůstat věrným. Jakým způsobem se můžete dočíst TADY.

Důvod, proč se vědci snaží povzbudit naše morální chování, je v propojení reálného a virtuálního světa. Situace, kdy získáte bez práce a námahy i sexuální saturaci během několika minut v podstatě kdykoli, začíná výrazně měnit soudržnost vztahů. Výzkumníci se proto snaží zaměřit na nové směry, které by lidem pomohli zvládnout a udržet dlouhodobé vztahy, a tím i relativně sociálně zdravou společnost.

reklama

Něvera a její nejsilnější důvody podle experimentu:

  • Ve větší míře jsou nevěrní mladší lidé a ti, kteří jsou ve vztahu méně spokojení. Pokud se řadíte do druhé kategorie a jde vám o partnera, mluvte s ním a pečujte o něj.
  • U lidí, kteří uváděli, že jsou se svým partnerským sexem spokojeni, se velmi často vyskytl drobný, ale za to velmi překvapivý háček. Zpravidla se totiž nevyhýbali ani náhodným příhodám. Nabízí se vysvětlení, že spokojenost hodnotí všeobecně a svou častější sexuální angažovanost vnímají natolik kladně, že ji přenášejí i na hodnocení hlavního vztahu. Ve zkratce to znamená, že když je dobrý sex, ať už kdekoli, mám prostě dobrý sex i doma.
  • Přitažlivost je dalším zásadním faktorem ovlivňující nevěru. Více přitažlivé ženy jsou na tom s věrností hůře. K milenci si zaskočí mnohem častěji než stejně atraktivní muži. Tady platí, že když chcete sexbombu, je to něco za něco.
  • Muži, kteří nemají až tak atraktivní partnerku, jsou na tom ale s věrností také bledě. Kompenzace mimo manželskou postel je mnohem méně neobvyklá než u mužů, která jejich žena pořád rajcuje.
  • A co když se o muži ví, že před svatbou, respektive před posledním vztahem, střídal jednu za druhou? Predikce na nevěru jsou v tomto případě vysoké. Takže tohle své nastávající neříkejte!
  • U žen je to obráceně. Podle studie vám zajistí mnohem klidnější svědomí partnerka, která si před vztahem s vámi užívala na plno. Když si jí v posteli zkrotíte, máte skoro vyhráno.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru