Menu

Co je nového?

PlayStation 5 dnes přichází do České republiky

Sdílení
Foto: Sony

Od dnešního dne si mohou nový PlayStation 5 vyzkoušet i herní fanoušci ze střední Evropy. Po uvedení na sedmi trzích v minulém týdnu je tak nyní konzole oficiálně uvedena také v České republice a na Slovensku.

reklama

Dnešek je významným dnem pro všechny herní nadšence. Sony Interactive Entertainment právě oficiálně uvedla svou novou konzoli PlayStation 5 ve všech zemích Evropy, Blízkého východu, Jižní Ameriky, Asie a Jižní Afriky. 

„Dnešní den je historickým momentem pro značku PlayStation. My všichni v SIE (Sony Interactive Entertainment) s potěšením oslavujeme dnešní uvedení PlayStation 5 spolu s naší komunitou fanoušků, herních vývojářů a dalších partnerů”, říká prezident a CEO Sony Interactive Entertainment Jim Ryan.

“PS5 je opravdu konzole nové generace reprezentující počátek nové éry gamingu. Jsem nadšený za všechny fanoušky, kteří s naší novou konzolí začnou zažívat úplně nové herní zážitky. Stejně tak se spolu s nimi těším na všechny herní tituly, které nás na PS5 čekají a které budou i nadále tyto zážitky umocňovat. Je nám velkou ctí, že můžeme pracovat s talentovanými herními vývojáři světové úrovně, jejichž kreativita přináší nekonečné možnosti pro budoucnost hraní her na PS5,“ dodává Jim Ryan.

reklama
Sony PlayStation 5

SIE slavila uvedení své nové konzole také různými projekcemi na známých místech ve 25 zemích po celém světě. Jedním z těchto míst byla budova Crystal na Vinohradské třídě v Praze. V rámci této světelné show byly na všechna místa promítány známé PlayStation tvary.


Herní knihovna PlayStation 5 nabízí nejobsáhlejší nabídku her v historii PlayStationu v čele s tituly od SIE Worldwide Studios, mezi které patří Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Demon’s Souls, Sackboy: A Big Adventure a Astro’s Playroom.


Majitelé těchto nových konzolí se mohou těšit na vice než 30 nových herních titulů do konce roku včetně velmi očekávaných her, jako jsou Call of Duty: Black Ops Cold War (Activision), Fortnite (Epic Games), FIFA 21 (EA), NBA 2K21 (2K), Godfall (Gearbox Publishing), Watch Dogs: Legion, Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft) a mnoho dalších. Tituly od nezávislých vývojářských studií, například Bugsnax (Young Horses) a The Pathless (Giant Squid/Annapurna Interactive), jen dokreslí pestrou škálu očekávaných her na PS5.


Na začátku roku 2021 pak přijdou Worldwide Studios exkluzivity v podobě Ratchet and Clank: Rift Apart, Returnal, Destruction AllStars, Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7 a nové God of War.

Jako první vyjdou na PS5 také tituly Deathloop, Ghostwire: Tokyo, Project Athia (pracovní název), Final Fantasy XVI, Resident Evil Village a Hogwarts Legacy.

PlayStation 5 přináší nový pohled na herní svět, a to díky nebývalé rychlosti, vizuální přesnosti a zapojení vícero smyslů. Díky ultra-high speed SSD disku je možné si vychutnat téměř okamžité načítání, dechberoucí 4K grafiku a plynulý herní zážitek v rychlosti až 120 snímků za vteřinu. Haptická odezva a adaptivní spouště nového ovladače DualSense, stejně jako pohlcující zvuk s technologií Tempest 3D AudioTech, aktivují další smysly hráče a vtáhnou jej dle slov výrobce ještě více do hry.


Sony PlayStation 5

Vedle nevšedních herních zážitků nabízí PlayStation 5 i řadu oblíbených streamovacích služeb včetně Amazon Prime Video, Apple TV+, Disney+, Hulu, Netflix, Peacock, Spotify, Twitch, YouTube a dalších. Každá PS5 konzole bude mít vlastní prostor určený výhradně pro tyto zábavná media, díky čemuž bude možné jednoduše přepínat mezi hrami a sledováním filmů či TV.


Doporučená cena PlayStation 5 Digital Edition je 10 790 Kč, pro PlayStation 5 s Ultra HD Blu-ray mechanikou je pak 13 490 Kč.

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru