Menu

Co je nového?

Škodovka na veletrhu Eurobike představí své inovativní “elektrokolo”

Sdílení
Foto: Škoda Auto

Škodovka se poprvé představí na mezinárodním cyklistickém veletrhu Eurobike, který se bude konat od 4. do 7. září ve Friedrichshafenu.
V centru pozornosti přitom bude stát inovativní koncept Klement, který na svém stánku představí partner automobilky, firma BFO Mobility.

reklama

Tímto exponátem, který bude představen na veletrhu Eurobike, se značka Škoda vrací na počátky vlastní historie: Před 124 lety začal podnik pod vedením svých zakladatelů Václava Laurina a Václava Klementa s výrobou jízdních kol.


Škodovka se letos poprvé účastní prestižního cyklistického veletrhu Eurobike a představí elektrický jednostopý koncept Klement pro udržitelnou mikromobilitu ve městě. Automobilka tak ukazuje své inovativní vize a svůj cit pro vystižení aktuálních trendů a nároků mobility.

reklama

K vývoji konceptu Klement si Škoda přizvala odborníky z firmy BFO Mobility. Výsledkem je zcela nový druh vozidla na pomezí elektrokola a motocyklu.

Na veletrhu Eurobike se crossover Klement představí na stánku BFO v hale A1 (od 4. do 7. září 2019).


Klement přesvědčí především ve velkoměstech a v hustém provozu svou snadnou ovladatelností a usnadní tak například každodenní dojíždění do práce. Jednostopý koncept s plně elektrickým pohonem má futuristický hliníkový rám, odpružení kol zajišťují jednostranná kyvná ramena.Klement se obejde bez viditelných páček a kabelů, nohy si řidič položí na pevné stupačky. Ty jsou umístěny tam, kde se u elektrokol nachází pedálové ústrojí.

Koncept zrychluje a brzdí stejně jako oblíbené hoverboardy naklápěním stupaček. Přenesením váhy na přední část stupaček, koncept Klement, s motorem v náboji kola, začne akcelerovat. Nakloněním stupaček dozadu se na předním kole aktivuje hydraulická brzda s ABS, na zadním kole pak rekuperační brzda.

Motor, umístěný v náboji zadního kola, má výkon až 4 kW a zrychluje až na 45 km/h. Obě lithium- iontové baterie mají po 52 článcích a jejich celková kapacita činí 1.250 Wh – což stačí pro dojezd až 62 kilometrů. Lze je snadno vyjmout a nabít ze zásuvky, za jízdy se dobíjejí rekuperací. S hmotností kolem 25 kilogramů je Klement dobře ovladatelný za jakékoli situace.Veletrh Eurobike je nejdůležitějším cyklistickým veletrhem na světě. Prezentují se zde inovace a nové trendy. Veletrh se koná ve Friedrichshafenu, jeho haly budou letos pro odborníky otevřené od 4. do 6. září, pro veřejnost pak 7. září.


Revoluce v dopravě? Boeing bude vyrábět létající auta!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru