Menu

Co je nového?

Internetové seznamky už vás nebaví? Zkuste speed dating!

Sdílení
Text: Ondřej Dunda, Foto: Shutterstock

Speed dating znamená ve volném překladu rychloseznamka a jak už je patrné z názvu, v jeho průběhu se opravdu neztrácí čas.

reklama

Každý, kdo si zkusil najít protějšek na internetu prostřednictví seznamky, to zná – nejprve pročtete moře inzerátů, než najdete takový, který vás nějakým způsobem osloví, nebo naopak čekáte dlouhou dobu, než někdo odpoví na ten váš.

Následuje konverzace, výměna fotografií, telefonáty a nakonec nadejde čas první schůzky. Po příchodu na místo setkání se však nestačíte divit – stojí tam úplně někdo jiný, než koho znáte z fotografií a vy chcete utéct.

Ten člověk vám není ani trochu sympatický a je vám hodně nepříjemné tuto situaci řešit. Nevíte, jak začít rozhovor a když už se to podaří, po chvíli si není o čem povídat. Akorát přemýšlíte, kolik vás celá takhle akce stála zbytečného a pro vás drahocenného času. Nakonec rychle zaplatíte a utíkáte pryč.

reklama

Speed dating - nepovedené rande

Pokud jste již podobnou situaci zažili a v žádném případě netoužíte si ji zopakovat, existuje pro vás pohodlné řešení v podobě tzv. „Rychlého rande“. Některé seznamovací agentury u nás převzaly trend ze zahraničí a připravují večery pro nezadané za účelem rychlého a efektivního seznámení. Průběh celého večera je organizován a moderován profesionálem, kterého agentura zajišťuje a vy máte možnost popovídat si během večera až s 20 zajímavými a hlavně nezadanými lidmi.


Průběh je v podstatě prostý. Po příchodu do kavárny nebo restaurace, kde rychlé rande probíhá, obdržíte desky s vaší přezdívkou, pod kterou budete v průběhu seznamování kvůli zachování anonymity vystupovat. Usadíte se a po příchodu dalších účastníků vám moderátor sdělí několik základních informací o tom, co vás čeká a může se začít.

S každým protějškem si popovídáte přesně tři minuty, během kterých poznáte, jestli vám dotyčná osoba vyhovuje a jestli ji chcete poznat blíže. Pocity a dojmy si zaznamenáte do desek k přezdívce dotyčného a pak se posunete o židli dále.

Celý postup se opakuje a zhruba po hodině a půl své desky odevzdáte a můžete odejít, nebo se ještě mimo program v prostorách kavárny zdržet.

reklama

Speed dating

Následně proběhne vyhodnocení vámi vyplněných karet v deskách. Protějšek, který vám dle zaznamenaných údajů nejvíce vyhovuje, je vygenerován a agentura vám zašle kontakt na e-mail nebo na mobil. Dále už je to jen na vás. V případě, že si domluvíte schůzku, víte, že dotyčný člověk je vám sympatický, stejně jako vy jemu.


Hledáte partnerku? Těmhle seznamkám se vyhněte obloukem!


Přijde vám tento způsob seznámení praktický, moderní a maximálně efektivní, nebo vám to celé připadá divné a nepřirozené? Zkuste si zodpovědět pár otázek, abyste zjistili, zda je metoda rychlého rande pro vás: Chcete se seznámit a nevíte kde? Zkoušeli jste internetové seznamky, ale zjistili jste, že většina lidí si jen krátí dlouhou chvíli a na schůzku na živo vůbec nepomýšlejí? Jste prostě moc zaneprázdnění na to, abyste trávili hodiny u počítače probíráním stovek profilů na internetových seznamkách a odepisováním na nic neříkající a neosobní emaily? Preferujete rychlé rande naživo před anonymitou internetu? Pokud odpovídáte na většinu otázek ANO, pak je rychlé rande určeno právě pro vás!

Vyhnete se trapným chvilkám při seznamování a navazování rozhovoru. Nemusíte hledat výmluvy pro rychlejší ukončení schůzky a pokud si hned napoprvé nikoho nevyberete, můžete se zúčastnit i opakovaně.

Speed dating, tedy rychlé rande, je vyzkoušené a funguje úspěšně v mnoha zemích světa. Stačí si v internetovém vyhledavači zadat klíčová slova jako třeba: „Speed dating Praha“ a najdete mnoho stránek, kde je možné se zaregistrovat. Kdoví? Třeba zrovna vy budete mít štěstí!


10 zcela zásadních rad, jak uspět na Tinderu


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru