Menu

Co je nového?

Suunto Spartan Sport Wrist HR: Hodinky, které vyzkoušíte a už je nesundáte

Sdílení
Foto: Suunto

Autor této recenze není žádný sportovec, outdoorista, extrémista ani dobrodruh. Chytré sportovní hodinky se mu celý život vyhýbaly jako čert kříži. Až se mu jednoho dne do cesty připletly hodinky Suunto Spartan Sport Wrist HR. Vyzkoušel je a už je (takřka) nesundal.

reklama

Ano, je to tak. A není to proto, že by se z autora tohoto článku stal ze dne na den ambiciózní sportovec, který ráno před prací drtí poklusem pěšinky v lesoparku a odpoledne po práci si dá svých tradičních 70 kilometrů na kole. Více se hýbat ale přesto začal.


Ptáte se, co to má společného s hodinkami na zápěstí? Hodně! Tahle věc je totiž velmi návyková.

reklama

Nejdřív začnete sledováním počtu kroků, které za den nachodíte. Ale to dneska dělá každá bába, že jo.

Takže vám to nedá a půjdete si zaběhat. Přece musíte vyzkoušet, jak hodinky měří. A začne vás to bavit.

Běžíte a místo okolní přírody každou chvíli pozorujete přehledný barevný displej hodinek. Sledujete tep, uběhlé kilometry i tempo. Po chvíli se přistihnete, že dokonce běžíte rychleji, jen aby čas na kilometr svítící na displeji byl o něco lepší. “Ono to běhání má nakonec něco do sebe,” říkáte si v duchu, i když na patách už cítíte první příznaky puchýřů.


Nestíháte sport? Choďte! 15 minut chůze denně změní vaše tělo přímo drasticky


A ono to neskončí ani po doběhnutí. Hodinky si sesynchronizujete se svým telefonem či počítačem a nestíháte zírat, co všechno se o svém tréninku dozvíte. Místo sprchy musíte nejdřív sjet všechny grafy, čísla a mapky. A za pár dní, až se zahojí ty zatracené puchýře, vybíháte znovu. A samozřejmě se snažíte čísla zlepšit.

reklama

Kromě běhu si hodinky poradí s dalšími desítkami sportů jako je cyklistika, plavání, posilování, jízda na lyžích, turistika a podobně. Z každé z těchto aktivit vám poskytnou dostatek dat pro vaše potěšení i touhu po zlepšení.

Navíc hodinky umí i česky a stačí je nabít jednou za pár dní (to se odvíjí od toho, jak často sportujete a měříte si při tom svou aktivitu).

Kromě toho mají spoustu dalších vychytávek. Vodotěsnost do 100 metrů je samozřejmost, stejně jako krystalické sklíčko odolné proti poškrábání. Provozní teplota je od -20 stupňů až do 60 stupňů Celsia, můžete je proto používat takřka za každých podmínek. Příjemná je i funkce monitorování spánku, kdy si každé ráno můžete prohlédnout jak dlouho a kvalitně jste spali.


Šest technologických must have vychytávek, které vyšly v roce 2018


V neposlední řadě si autor tohoto článku hodinky oblíbil kvůli notifikacím na displeji. SMSku či zprávu z Messengeru si tak přečtete během mžiku přímo ze zápěstí a nemusíte sahat do kapsy pro mobil nebo dokonce chodit vedle do místnosti, kde vám telefon leží. Z hodinek můžete také přijmout nebo odmítnout příchozí hovor.A tak se stalo, že autor článku hodinky jednoho dne sundal a vzal si na večírek ke košili klasické ručičkové hodinky. Při každém zavibrování telefonu v kapse pak zíral na klasické hodinky a otráveně pak lovil z kapsy telefon. Večer po návratu domů pak byl mrzutý, že zcela jistě nachodil spoustu kroků a neví kolik, a druhý den ráno se cítil nevyspalý. Když nevidí alespoň dvě hodiny hlubokého spánku na displeji, tak to přece nestálo za nic. A od té doby už chytré hodinky nesundavá.

reklama

ModelSuunto Spartan Sport Wrist HR
Materiál lunetyocel
Materiál sklíčkaminerální krystaly
Materiál pouzdrapolyamid (kompozit vyztužený skelnými vlákny)
Materiál řemínkusilikon
Hmotnost74 gramů
Rozměryprůměr 50 mm, tloušťka 16,8 mm
Displejbarevný, dotykový 320×300 px
Voděodolnost100 m dle ISO 6425
Bateriedobíjecí lithium-iontová
Funkce časučas, datum, konfigurovatelný budík, GPS časomíra, stopky, automatický letní čas
Další funkcekompas, čas východu a západu slunce, bouřkový alarm, teplota, rychlost, vzdálenost, měření tepu, spálené kalorie, GPS navigace, konektivita s iOS i Android, vibrace
Doporučená cena9.499 Kč (liší se dle konkrétního typu)

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru