Menu

Co je nového?

Trendy brýlí roku 2022: Maximalismus a retro

Sdílení

Jak designéři, tak zákazníci si uvědomují, že jakýkoli detail na obličeji zásadně ovlivňuje celkový dojem. Proto je dobré výběr brýlí nepodceňovat. Zatímco u slunečních brýlí jsme na módní výstřelky automaticky zvyklí, do světa dioptrických brýlí se aktuální trendy v České republice propisují až poslední roky. Tím širší jsou možnosti, ze kterých může zákazník vybírat. V letošním roce se nebojte nadměrných obrub a experimentování s tvary.

reklama

Svět módy bude ve zbytku roku 2022 utilitární a funkční, což ponechává prostor pro skutečně odvážné doplňky. Brýle budou více než kdy jindy považovány za klíčový prvek, který má potenciál zcela proměnit váš vzhled. Proto přicházejí prémiové značky brýlí se zcela originálními obroučkami inspirovanými vintage stylem, který má nechat vyniknout zákazníkovu individualitu. Na výsluní budou mimo jiné například sofistikované hranaté obruby.

V designu dioptrických brýlí dostanou prostor moderní materiály, jako je transparentní nebo polotransparentní acetát, které dodají svěžest s nádechem retra, zatímco jemné kovové obruby dopomohou k formálnímu a elegantnímu vzhledu.

U obou materiálů se nebojte barev a odvážnějších a extravagantnějších tvarů, které ovšem stále respektují přání konzervativnějších zákazníků.

reklama

Poptávka bude i po přepracovaných klasických stylech do moderní podoby. To se týká například funkčního stylu Aviator, všech druhů designu s dvojitým nosníkem nebo hravého a elegantního kočičího designu. Tento přístup k trendům však nemá za cíl kopírovat něco, co již známe, nýbrž navozovat náladu či atmosféru. Na prvním místě je stále posun vpřed, demonstrace nových technologií a materiálů a radost z poznávání nového.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru