Menu

Co je nového?

Vzduchovka je lepší než trenky a parfém! Řekněte si o dárek, se kterým si užijete zábavu i dobrodružství

Sdílení
Foto: Balistas

Vzduchovka. Dřív ji vlastnil snad každý, dnes znovu zažívá renesanci. A není se čemu divit. Vezměte si kvalitní zpracování a nízké náklady na pořízení i provoz. K tomu přihoďte, že na vzduchovku nepotřebujete zbrojní průkaz. A máte hračičku, se kterou se vyřádíte sám i s kamarády, na zahradě i v garáži.

reklama

4 základní druhy vzduchovek

Vzduchovky ke své práci využívají stlačený vzduch. Někdy se jim říká i vzuchovky, vduchovky nebo zduchovky. Používají se k zábavné střelbě např. na plechovky či balonky, cvičné i sportovní střelbě nebo k lovu drobných hlodavců. V ČR jsou volně prodejné od 18 let. Nejvyšší úsťová energie je u nás povolena na 16 J.


1. Pružinové vzduchovky – ověřená klasika za málo peněz

Fungují snadno. Stačí natáhnout pružinu, odjistit a vystřelit. Nic dalšího netřeba. Další plus pružinovky představuje nízká cena a vysoká spolehlivost.

reklama

Nevýhodou je vyšší zpětný ráz, který se podepisuje na přesnosti. Doporučujeme ji tedy zejména začátečníkům.  

Tip č. 1: Zkuste Daisy Red Ryder. Nejlevnější a nejoblíbenější pružinu na trhu 

Vzduchovka Daisy Red Ryder

Replika winchestrovky nese jméno Red Rydera, komiksového hrdiny Divokého západu. V ČR valí pro nejnižší cenu (1 590 Kč), snadné ovládání i slušnou přesnost. Jediné, co ke střelbě potřebujete, jsou ocelové broky 4,5 mm. Vytáhněte plechovky od piva a palte. Daisy je to nejlevnější na blbnutí.


Tip č. 2: Pružinová vzduchovka Cometa Fenix 400 4,5mm = zlatá střední cesta

Vzduchovka Cometa Fenix 400

Španělská Cometa existuje od roku 1874. Zkušenosti s výrobou vzduchovek zúročila v pružinovce Fenix 400. Tato vzduchovka má kvalitní bukovou pažbu a nízkou váhu. Světlovodná mířidla umožňují střelbu i za horšího světla.

Ke střelbě vám stačí diabolo ráže 4,5 mm a terč. Cometa 400 se právě na terčovou střelbu do 50 m hodí nejvíc.

2. Vzduchovky s plynovým pístem

Zvenčí klasické pružinovky, uvnitř je vše jinak. Pružinu nahradil píst plněný inertním plynem, např. stlačeným vzduchem či dusíkem. Vzduchovky s gas pístem mají o něco nižší zpětný ráz a vibrace než pružinovky. Oceníte to, pokud chcete používat puškohled.

reklama

Vzduchovka s puškohledem

Tip č. 3: Oblíbenec za dvě Destinové. To je Hatsan Striker Edge Vortex 4,5 mm

Vzduchovka Hatsan Striker Edge Vortex

Pažba pro pravoruké i levoruké střelce má gumové zakončení. To absorbuje zpětný ráz. Díky nátlakovému pístu střílíte stabilněji. K přesnému zamíření pomohou světlovodná TruGlo mířidla. Automatická pojistka pro bezpečnost je samozřejmostí. Přibalte si diabolky do vzduchovky ráže 4,5 a legrace začíná.


3. Vzduchovky na CO2 – tiché a bez zpětného rázu

Pohání je CO2, typicky v bombičce. Ta má objem 12 či 88 gramů. Je jednorázová, po vystřílení ji vyhodíte. Pokud už jste vzduchovku v ruce drželi a chcete si zlepšit střelecké schopnosti, sáhněte po CO2. Využijete ji při sportovní střelbě na krátké vzdálenosti. Na co myslete: zbrani vyhovuje teplota +/- 15 °C a víc.


Tip č. 4: Pořádná dávka zábavy s Crosmanem Bushmaster MPW Full-Auto 4, 5mm

Vzduchovka Crosman Bushmaster MPW Full-Auto

Americký Crosman nabízí věrnou repliku pušky AR15. Pohání ji dvě 12g CO2 bombičky. Model dokáže střílet ocelové BB broky ráže 4,5mm jednotlivými ranami i plně automatickou dávkou. Vytáhněte plechovky, balónky s vodou a pusťte se do destrukce!Tip č. 5: Máte doma juniora? Užijte si spolu s Crosmanem 1077 Freestyle 4,5 mm

Vzduchovka Crosman 1077 Freestyle

Odolná a lehká plastová pažba, snadné ovládání a dobře čitelná mířidla – to je ideál pro mladé střelce. Poloautomat na CO2 umí 12 ran pod 5 vteřin.

reklama

Vyřádíte se tak vy i synátor na plechovkách i kovových terčích. Dva terče v podobě krocana dokonce najdete rovnou v balení. Stačí vložit CO2 bombičku, nabít a zábava může začít.

4. Nejpřesnější a nejsilnější PCP zbraně pohání stlačený vzduch

Výhoda oproti CO2 je v tom, že vzduch nereaguje na teplotu. PCP vzduchovky tedy použijete i při nižších teplotách. Hnacím motorem je kartuše. Použijete ji opakovaně, plní se speciální pumpou či tlakovou lahví. Přesnost je skvělá na krátké i dlouhé vzdálenosti. Hodí se na sportovní disciplíny, vyšší ráže i na destrukční střelbu a lov.


Tip č. 6: Atyp mezi PCP ideální pro začínající střelce – Daisy Powerline

Daisy Powerline

Oproti klasickému PCP plnění si vystačíte s pumpováním předpažbí. Stačí natáhnout páku závěru, zajistit spoušť, pumpovat 3–10x předpažbím, vložit diabolku do nábojové komory a tu zavřít. Vzduchovka Powerline má odolné celokovové tělo, předpažbí a pažbu z kvalitního polymeru. Cena je krásných 1 890 Kč.

reklama

Pokud vám nějaká vzduchová puška padla do oka, spolehlivého prodejce najdete na Balistas.cz.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru