Menu

Co je nového?

Z rolby rovnou do branky! Týmu z NHL se zranili oba gólmani, výhru vychytal rolbař

Sdílení
Foto: Carolina Hurricanes

Když hokejisté Caroliny nastupovali k zápasu na ledě Toronta, jen těžko mohli tušit, že hrdinou zápasu se stane rolbař! Ano, rolbař, který v brance nahradil oba zraněné gólmany a nakonec Hurricanes vychytal výhru 6:3.

reklama

Utkání začal v brance James Reimer, který je týmovou jedničkou Caroliny, jenže co čert nechtěl, už po šesti minutách zápasu musel střídat. Na jeho pozici nastoupil český gólman Petr Mrázek, který pak v průběhu zápasu sice jeden gól pustil, ale všechny další střely už vykryl.

Scénář jako z Hollywoodu pak ale prožil dvaačtyřicetiletý rolbař David Ayres. Právě on totiž musel navléknout brankářskou výstroj, protože zranění se nevyhnul ani český brankář.

Hurricanes sice nehráli na domácím ledě, ale podle pravidel NHL musí být v hale konání zápasu přítomný jeden člověk, který může zaskočit v případě nutnosti za domácí, či hostující celek.


Tím byl právě Ayres, který je zaměstnancem hokejového klubu z Toronta a tak se mu naskytla příležitost, na kterou do smrti nezapomene. Carolina tou dobou už vedla 4:1 a tak neměl co ztratit. Ve zbytku zápasu sice jednu střelu za svá záda pustil, ale další pokusy zlikvidoval, a když Hurricanes zvítězili v základní hrací době 6:2, mohl začít slavit.


Podívejte se na video ze šatny po výhře nad Torontem:


Hlavním hrdinou klání mezi Carolinou a Torontem se tak stal právě rolbař Ayres a po příchodu do šaten si mohl naplno užít pocit, jaký zažijí jen profesionální hokejisté.

„Co k tomu dodat, byl to nejlepší den v mém životě. V aréně jsem byl několikrát, ale na tribuně nebyli fanoušci. Teď jsem je dostal všechny do varu a nedá se to popsat,“ prozradil v pozápasovém rozhovoru.


Od čísla 68 k Babišovi: Fenomén Jágr ztrácí posvátnost


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru