Menu

Co je nového?

Změna vkusu na ženy a další tři způsoby, jak vám stres může zničit život

Sdílení
Foto: Depositphotos, Pexels

Kdo z nás není občas ve stresu? Určitá forma stresu se stala součástí lidských životů, ale pokud si nedáte pozor, stres může negativně ovlivnit nejen váš zdravotní stav, ale v podstatě celý váš život. Podívejte se, co vám všechno může způsobit!

reklama

Změna vkusu

Opravdu si neděláme legraci. Je vědecky prokázáno, že se mužům ve stresu změnil vkus na ženy. Britská studie dokázala, že muži pod takovým tlakem pak shledávali ženy při těle atraktivnější než ti, kteří nebyli ve stresu. Podle psychologů je naprosto běžné, že stres negativně ovlivňuje rozhodnutí mužů, ať už jde o ženy či jiná životní rozhodnutí.


Ohrožení na životě

Je také dokázáno, že muži nesou stres hůře než ženy. A negativní životní události, jako je ztráta zaměstnání, bankrot, rozchod a podobně vás mohou dokonce ohrozit na životě. Podle psychiatrů u takových jedinců mohou vzniknout problémy se srdcem, záchvaty úzkosti, deprese, a dokonce sklony k sebevraždě.

reklama


Špatné stravování

Podle studií muži, kteří mají například stresové zaměstnání a odkládají jídlo, později zkonzumují větší množství kalorií.

Stres u mužů často vede k vynechávání jídla, špatnému spánkovému režimu a špatnému výběru stravy. Spánek a správná strava jsou přitom hlavními pilíři v boji proti stresu.

Pokud dlouhodobě zanedbáváte zrovna tyto dva aspekty, může dojít ke zvýšenému krevnímu tlaku, ale také infarktu či mrtvici, nehledě na náchylnost k infekčním onemocněním.


Tloustnutí

Následkem špatného stravování, nedostatku spánku apod. může pochopitelně dojít k tloustnutí, což k odbourání stresu také nepřispěje. U mužů se tuk ukládá především ve střední části těla, a to díky stresovému hormonu. Pokud vám tedy v poslední době narostl pupík, může to být způsobeno i tím, že se hodně stresujete. Jestli tedy cítíte, že se vás tyto problémy týkají, neberte to na lehkou váhu a raději vyhledejte pomoc odborníka.

reklama

Nepořádek způsobuje stres a záchvaty úzkosti, tvrdí odborníci


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru