Menu

Co je nového?

Egan Bernal slaví vítězství v Tour de France! Křišťálová trofej pochází z Česka

Sdílení
Foto: Škoda Auto

Vítězem Tour de France 2019 se stal Egan Bernal. S křišťálovou trofejí oslavil dvaadvacetiletý Kolumbijec v neděli na pařížském bulváru Champs-Élysées svůj první triumf. Trofej, kterou sevřel v cíli v rukou, pochází přitom z České republiky!


Trať 106. ročníku tradičního cyklistického závodu měřila přes 3 480 kilometrů a vedla přes Belgii a Francii. V rámci oficiálního ceremoniálu předal Alain Favey ocenění Peteru Saganovi, nejlepšímu jezdci bodové klasifikace. Tento pohár pro výherce Zeleného trikotu, vyrobený ze zeleného křišťálu, navrhla stejně jako trofej pro celkového vítěze společnost Škoda Design.


Škoda Auto, která podporuje Tour de France již od roku 2004, tak v letošním roce zazářila ve světlech reflektorů jako oficiální hlavní partner a poskytovatel vozů už pošestnácté.

Česká automobilka poskytla organizátorům a vedení závodu celkem 250 vozů – v čele opět s vozem Škoda Superb.

Stejně jako v minulých letech sloužila vlajková loď značky v nápadném červeném odstínu Corrida řediteli závodu Christianu Prudhommeovi jako mobilní dispečink. Škodovka kromě toho už popáté sponzoruje Zelený trikot pro nejlepšího jezdce bodové klasifikace.I v letošním roce pak tuzemská Škodovka navrhla trofeje pro vítěze Tour de France.

60 centimetrů vysoká a 4 kilogramy vážící mistrovská díla českého sklářského umění byla vyrobena ve spolupráci se sklárnou Lasvit pod vedením designéra Petera Olaha.

Elegantní silueta pohárů se mezitím stala jedním se symbolů Tour de France. Při navrhování povrchu pohárů se designéři nechávají každý rok inspirovat novými dojmy. Letošní trofej je poctou tradičnímu broušenému vzoru, zvanému „Spitzstein“.


106. Tour de France začala 6. července startem, zvaným Grand Départ, v belgické metropoli Bruselu. Na své 3 480 kilometrů dlouhé cestě po Belgii a Francii do cíle v Paříži absolvoval peloton 176 jezdců celkem 21 etap, mezi nimi sedm horských s pěti výjezdy na samý vrchol.


Škodovka bude letos opět oficiálním partnerem Tour de France! Již pošestnáctéGeografickým vrcholem letošní Tour de France byl Col de l’Iseran, ležící 2 770 metrů nad mořem. V letošním roce oslavil závod kolem Francie i jedno významné jubileum: přesně před 100 lety – 19. července 1919 – vstoupil Eugène Christophe do sportovní historie jako první držitel Žlutého trikotu pro nejrychlejšího jezdce celkové individuální klasifikace. O století později vybojoval prestižní Maillot Jaune – Žlutý trikot – Egan Bernal.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru