Menu

Co je nového?

Jak získat zpět ženu, která vás opustila

Sdílení
Text: Ilona Kerová, Foto: Depositphotos

Vztahy jsou složité a neustále dochází k více či méně bolestným rozchodům. Ať už jste sami dostali kopačky, nebo jste se neuváženě rozešli, nikdy není jednoduché navázat na zpřetrhaný vztah a pokusit se dělat, že se nic nestalo. Znovuobnovený pár se musí vypořádat se všemi nedorozuměními, vztekem a křivdami, které se mezi nimi staly. Spousta psychologů radí, že není dobré zpřetrhaný vztah obnovovat, protože stejně brzy skončí. Zbytečně vás to bude stát plno sil. Sice konec oddálíte, ale jaký to bude mít smysl? Ovšem pokud o ženu pořád moc stojíte, nechcete se na to vykašlat, i když by to bylo to nejjednodušší a ušetřili byste si plno trápení. Poradíme vám, jak postupovat!


Rozhodně nemá cenu vyčkávat a doufat, že se věci samy vyřeší. Každý den, který ztratíte, vás bude stát víc úsilí při znovudobývání. Jediná správná komunikace je tváří v tvář, takže dopisy, smsky, telefonování nejsou povoleny. Nejsou to vhodné prostředky k diskuzi na takové téma.

O všem si musíte promluvit osobně a je nutné, abyste rozhovor vedli vy. Musíte jí ukázat, že o ni máte zájem.

Domluvte nějaký sraz, kde si o tom v klidu promluvíte. Ten sraz je dobré dopředu oznámit a ne ji někde překvapit a chtít mluvit o takovýchto věcech. Neříkejte, že chcete mluvit o vás dvou. Bude zvědavá, i když to jistě bude tušit, ale taky se tím pádem tomu nebude zbaběle vyhýbat. Důležité je jednat z vyšší pozice. Hlavně neškemrejte a neponižujte se!Jakmile se s ní setkáte a budete spolu mluvit, tak ji nikdy neproste. Vy jste chlap, takže se nebudete před ní plazit! Ovšem pokud jste se k ní nezachoval správně, bude nutná omluva. Je to sice hořké sousto, ale znovuobnovení vztahu si to vyžaduje. Udělejte si sebekritickou půlhodinku a proveďte inventuru velkých problémů, hádek a sporů, které jste spolu měli, a které vedly ve finále k rozchodu. Přiznejte svou chybu a omluvte se. I kdyby šlo jen o gesto, ona to ocení a bude to vnímat jako vstřícný krok.


Hlavně jí ale zkuste připomenout, co krásného jste spolu zažili, připomeňte jí chvíle, kdy vám spolu bylo dobře. Vaše slova musí být silně emotivní. Velký efekt většinou má, když jí řeknete, že ji nechcete ztratit, že pro vás hodně znamená a nechcete zahodit vztah s tak úžasnou ženou. Přiznejte se, že jste o tom všem přemýšlel a vybavilo se vám plno krásných vzpomínek.

Donuťte ji vzpomínat. Vzpomínky a čas, který strávila s vámi, jsou vaší zbraní! Mluvte třeba i o tom, že má skvělé rodiče. O tom jak jste si padli do oka a tak podobně.

Pokud by v průběhu rozhovoru přišla řeč i na vaše chyby a na důvod proč vás opustila, můžete mluvit o vlastní změně, ale hlavně nic neslibujte a nevzbuzujte dojem zoufalce. Jakékoli sliby jsou na nic – vše jí řekněte jako fakt: Ano máš pravdu, uvědomuji si, že jsem se tak choval a chápu, že ti to vadilo. Mně to taky vadí a rozhodně to musím změnit a tak podobně. Tímto postupem máte velkou šanci dostat ji zpátky. Rozhodně o tom všem bude velmi důkladně přemýšlet.


Nakonec jí klidně můžete dát pusu na rozloučenou. Pokud vám jasně nedala na vědomí, že vás už nechce vidět, tak jí někdy večer napište, že se vám po ní stýská a podobně. Jestli vás už totálně neodepsala dřív, než se s vámi sešla, tak může tímto přehodnotit celou situaci a je šance, že se vrátí.


Jak reagovat jako gentleman, když vás dívka odmítne


Po jejím návratu se samozřejmě musíte zase snažit a dobývat ji, hlavně se jí věnovat. Budete se muset vrátit na začátek vašeho vztahu, kdy jste se jí snažili sbalit, a oprášit komplimenty, zahrnovat květinami, dárky a snažit se o romantiku a svádění. Neexistuje žena, kterou by podobné projevy sentimentality nechaly klidnou…

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru