Menu

Co je nového?

Mysleli jste si, že Škodovka vyrábí jen auta? Omyl, dělá také do cyklistiky!

Sdílení
Foto: Škoda Auto

Jízdní kola Škoda jsou dalším produktem mladoboleslavské společnosti, která se jinak věnuje primárně výrobě automobilů. Pojďte se s námi podívat, jaká kola automobilka vyrábí!

reklama

Produktová paleta značky Škoda zahrnuje vedle osobních vozů také širokou nabídku jízdních kol. S nimi ostatně v roce 1895 úspěšná historie firmy začala. A ještě dnes má tradiční česká automobilka, která si letos připomíná 125. výročí svého založení, k jízdním kolům úzký vztah – nejen v rámci dlouholeté sponzorské podpory Tour de France.

Aktuální kolekce jízdních kol Škoda zahrnuje 17 modelů – od dětského kola přes klasická městská kola, kvalitní horská a závodní kola až po elektrokola.

Praktické skládací kolo, které se vejde do kufru každého modelu značky, je navíc tzv. Simply Clever řešením.

reklama

Škodovka nabízí jízdní kola doslova pro všechny

Jak to začalo

Oba zakladatelé, Václav Laurin a Václav Klement, založením manufaktury na výrobu jízdních kol v roce 1895 položili základ úspěšné historie podniku. Až později se oba začali věnovat výrobě motocyklů a automobilů. Až do dnešních dní ale zůstala česká automobilka úzce spojena s jízdním kolem: už 16 let je oficiálním hlavním partnerem Tour de France a poskytuje vozy, které potřebují organizátoři a vedení závodu i četné závodní stáje.


S ohledem na historii dodnes sází automobilka vedle výroby automobilů také na bicykly. Automobilka v minulých letech průběžně rozšiřovala svou kolekci jízdních kol a nabízí pro každé využití odpovídající variantu. V současné době nabídka zahrnuje 17 kvalitních modelů, mezi kterými jsou závodní kola, horská kola, dětská kola, městská kola i moderní kola elektrická.

Design se vyznačuje pro značku typickými detaily, jako jsou krystalické prvky, zelené a stříbrné barevné tečky a konturovaný nápis Škoda.

Horská elektrokola

Horské elektrokolo Škoda

Stávající nabídka krosových elektrokol E-Bike a E-Bike Lady se směrem nahoru rozšiřuje na horská elektrokola EMTB Full a EMTB. EMTB Full je celoodpružené horské elektrokolo, zatímco sesterský model EMTB má jako takzvaný hardtail odpruženou přední vidlici. Oba modely využívají silný pohon Shimano STEPS E7000 a výkonné akumulátory typu STEPS BT-E8010 s kapacitou 504 Wh.


Dětská kola

Pro nejmenší cyklisty nabízí Škodovka dětská kola KID 16, KID 20 a KID 24 s koly o velikosti od 16 do 24 palců. Všechny modely se představily ve svěžím designu, kombinujícím bílý rám s krystalickými motivy, žlutou a zelenou barvou a stříbrným nápisem Škoda.


Silniční kola

Silniční kolo Škoda

Jakožto oficiální partner Tour de France nabízí Škodovka ve své kolekci jízdních kol také dvě kvalitní závodní kola vybavená ušlechtilými komponenty. Obě mají lehký rám a vidlice z karbonu. Špičkový model Road Elite o váze 7,9 kilogramů je vybaven komponenty Shimano Ultegra R8000 a jezdí na bezdušových pneumatikách s koly značky DT Swiss. Model Road váží 9,6 kilogramů a, stejně jako vrcholná varianta, je k dispozici ve čtyřech velikostech rámu.


Horská kola

Pro jezdce, kteří se nejraději pohybují mimo asfaltové silnice, jsou horská kola MTB 29 Full, MTB 29 nebo MTB Lady určitě tím správným řešením.

Celoodpružený model MTB 29 Full s karbonovým rámem je bestsellerem v portfoliu značky. Díky komponentům, jako je přehazovačka Sram Eagle a pružení DT Swiss se zdvihem 100 milimetrů a nastavitelnou tuhostí pružení, bude výlet do terénu hračkou.

Kolo MTB 29 ve variantě hardtail má odpruženou přední vidlici a je, stejně jako sesterský model, k dispozici ve třech velikostech rámu. Kolo MTB Lady se nabízí ve dvou velikostech rámu a má speciální geometrii rámu. Dámský model se od všech ostatních horských kol liší i opticky.

reklama

Městská kola

Škodovka dělá i městská kola do města

Městská kola v retro stylu se opticky podobají jízdním kolům z dob počátků automobilky, nabízí ale moderní techniku a jsou vhodné pro každodenní použití. Voiturette a City jsou lakované v klasickém černém odstínu a mají hnědé sedlo, hnědé rukojeti řídítek a béžovépneumatiky.

Model City Lady má krémový lak a hnědé pneumatiky. Sedmistupňová přehazovačka od firmy Shimano je synonymem spolehlivosti a praktičnosti.

Čistý a mimořádně pohodlný pohon u modelu Voiturette zajišťuje moderní hnací řemen nahrazující běžný řetěz.

reklama

Slavia versus Festka Scalatore: 120 let cyklistické evoluce


A s modelem Stretchgo si na své přijdou i automobilisté. Praktické skládací kolo se totiž vejde do zavazadlového prostoru a je tak dokonalým průvodcem pro poslední míli. Má sedmistupňovou přehazovačku Shimano a nabízí pohodlný posez i dobrý přehled v městském provozu. Všechna výše zmíněná kola najdete ke koupi ve Škoda E-shopu.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru