Menu

Co je nového?

Návrat seriálové legendy: Kultovní Přátele čeká pokračování!

Sdílení
Foto: Warner Bros

Legendární televizní seriál Přátelé se dočká nového pokračování. Bude se jednat o speciální díl, kdy se všechny postavy po letech sejdou. Natočení nového dílu potvrdila oficiálně televizní stanice HBO, která díl uvede na svém streamovacím kanále HBO Max. Premiéra by podle vyjádření stanice měla být v květnu letošního roku.

reklama

Příběhy vědátora Rosse, milovnice módy Rachel, trochu přitroublého Joeyeho, obsedantně-kompulzivní Moniky, sarkastického Chandlera a potrhlé Phoebe sledovaly mezi lety 1994 až 2004 miliony diváků po celém světě. Seriál je však populární i dnes, více než dekádu a půl poté, co byl odvysílán poslední díl. I proto se protagonisté seriálu a televizní stanice HBO Max rozhodli natočit další díl – „Ten, kde se všichni znovu sešli.“

„Spojíme se s Davidem (Schwimmerem), Jennifer (Anistonovou), Courtney (Coxovou), Mattem (LeBlancem), Lisou (Kudrowovou) a Matthewem (Perrym) pro speciální pořad HBO Max, který dáme k dispozici společně s celou knihovnou všech dílů Přátel,“ uvedl programový ředitel stanice Kevin Reilly.

Novinku už potvrdili všichni herci, producenti i původní autorský tým. Provozovatel služby HBO Max natolik doufá v sílu značky původního seriálu, že nešetří na honorářích ani dalších výdajích. Zdroje magazín The Hollywood Reporter uvádějí, že se honorář každého ze šesti herců bude pohybovat mezi 2,5 až 3 miliony dolarů. Práva ke streamování kompletního seriálu po dobu pěti let vyjdou na 425 milionů dolarů.

reklama


Setkání po letech má být podle vyjádření televize bez scénáře a budou na něm spolupracovat kromě zmíněných hereckých hvězd i originální tvůrci: David Crane a Martha Kauffmanová. Natáčet se bude v Ateliériu 24 v areálu Warner Bros v Burbanku u Los Angeles, kde se natáčelo celých deset sezón seriálu z dílny NBC. Kauffmanová přitom dříve uvedla, že se nový díl Přátel nikdy nenatočí.


„Má to hned několik důvodů. Jedním z nich je to, že seriál byl o té mladistvé době, kdy jsou pro vás vaši nejlepší přátelé něco jako rodina. To už je ale dávno pryč, herci jsou mnohem starší. Mohli bychom těch šest herců dát znovu dohromady, ale ta duše seriálu by byla pryč. Zadruhé vůbec nevím, komu by to prospělo. Přátelé si i dnes vedou skvěle, fanoušci je milují. Pokračování by je jen zklamalo,“ prohlásila Kauffmanová v rozhovoru. Naznačila také, že seriál si držel takový tón, který by bylo v dnešní době velmi těžké napodobit. Nyní se však zdá, že Kauffmanová i další lidé, kteří na seriálu pracovali, změnili názor.

„Je neuvěřitelné vidět, jak Přátelé přitahují jednu generaci za druhou. Přicházíme do nové éry, kdy se šest kamarádů a jejich diváci společně sejdou a máme pocit, že setkání po letech zachytí podstatu seriálu a spojí původní a nové fanoušky,“ uvedl obsahový ředitel HBO Max Kevin Reilly.

Fanouškovská základna je samozřejmě nadšená, ale někteří kritici se nového dílu obávají. „Další natáčení, i když za spoustu peněz, poníží to, co Přátelé pro lidi znamenají. Sama Jennifer Anistonová nedávno uvedla, že další pokračování by nemohlo být ani zdaleka tak dobré, jako originální díly. Tak proč by něco takového vůbec dělali?“ pokládá si otázku kritik z deníku The Guardian Stuart Heritage.Zatím není jasné, zda se na obrazovkách objeví některé z dalších hvězd, které se za deset let v seriálu objevily. Mezi nimi byl například Paul Rudd (snoubenec Phoebe Mike Hannigan), Reese Whitherspoon a Christina Applegateová (sestry Rachel Jill a Amy Greenové) či Maggie Wheelerová (uječená Janice).


Seriálový Brandon a Dylan u teenagerů skončili! Mladé víc zajímá ekologie a online svět


Americký seriál Přátelé patřil k nejúspěšnějším televizním projektům vysílaným na přelomu století i nejúspěšnějším televizním projektům vůbec. O neuvěřitelné popularitě, které se seriál stále těší, svědčí i to, že šestice hlavních hrdinů získává asi 2 procenta příjmů z vysílacích práv, což činí zhruba 20 milionů dolarů (462 milionů korun) ročně pro každého z nich.Během deseti let se stal diváckým fenoménem, poslední epizodu na stanici NBC tak v květnu 2004 sledovalo jen v Americe přes 52 milionů diváků. Přes pozdější časté spekulace o možném návratu to bylo naposledy, co se Přátelé v premiéře objevili.


Kdo by neznal žlutou rodinku? Simpsonovi slaví 30 let!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru