Menu

Co je nového?

Proč ženám nevoníme? A co s tím můžeme dělat?

Sdílení
Zdroj: pexels.com

“Nezájem, smrdíš!” Už jste někdy slyšeli něco podobného od ženy, kterou jste se rozhodli oslovit? Spíše ne. Ženy jsou přeci jenom něžná stvoření. A odbývají nás něčím méně urážlivým. Ale to neznamená, že si něco podobného nepomyslí. Častěji totiž využívají čich než zrak při hodnocení potenciálního sexuálního partnera. A taky jim často něco nevoní.

reklama

Důvodem je jejich vyvinutější čich. Podle vědců z univerzity v Riu de Janeiru obsahuje čichová sliznice žen až o 43 % více neuronů než ta mužská. Svou roli tady hraje evoluční biologie. Ženy měly na starost sběr plodů a musely se tak naučit čichem posoudit poživatelnost a zralost plodů. Na rozdíl od mužů, kteří se museli při lovu orientovat v prostoru hlavně zrakem.


Čich u žen také hraje důležitou roli při výběru sexuálního partnera. Protože pro muže nevzniká takové riziko, když si špatně vybere, může čich nahradit zrakovými vjemy. Žena musí mít větší jistotu. A k tomu jí zrak nestačí. Používá tedy hlavně čichové vjemy.

reklama

Ženský mozek dokáže odhalit vhodného potenciálního otce dětí dokonce během několika vteřin. Takový muž ženě hlavně atraktivně a příjemně voní.

Myslíte si tedy, že byste měli ženám umožnit, aby cítily váš přirozený odér? Protože, pak to je ten pravý vztah, založený na přirozených chemických procesech? Omyl!


Pokud je váš pot na kůži rozložený díky bakteriím, nemá to s vaším přirozeným pachem nic společného, protože čerstvý pot není cítit. A taky jsme se naučili podvádět skoro ve všem a funguje to i u vůní. I čichové orgány žen lze oklamat. Za pomoci parfémů, deodorantů a antiperspirantů. A zvýšit tak své šance na to stát se mužem, kterému málokterá žena odolá. I ta s tím nejcitlivějším nosánkem.


Hledáte partnerku? Těmhle seznamkám se vyhněte obloukem!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru