Menu

Co je nového?

I vy můžete naplánovat soustředění, které váš tým nakopne k úspěchům

Sdílení

Bez práce nejsou koláče. Toto není žádná fráze. Každý, kdo někdy provozoval nějaký sport, ví, kolik pravdy se v tomto pořekadle skrývá. Kdo navíc alespoň koketoval s trenéřinou nebo prací manažera, ten také ví, že i práce může být efektivní nebo naopak neefektivní. My plánujeme úspěšnou sezónu, a ta musí začít hodně efektivní přípravou.

reklama

Naplánovat úspěšné soustředění pro sportovní tým vždy vyžaduje dostatek pečlivosti a času. Bez ohledu na to, zda se staráte o fotbalový tým, basketbalovou sestavu nebo družstvo hrající jiný kolektivní sport, správné soustředění musí posílit týmovou soudržnost, zlepšit výkonnost a povzbudit motivaci hráčů. Při jeho přípravě je tak vhodné důkladně plánovat.

Naprostým základem je určit si, k čemu má takové sportovní soustředění sloužit. Definujte pro něj jasné cíle. Může se jednat o zlepšení technických dovedností, posílení taktických schopností nebo zvýšení fyzické kondice. Cíle by pak měly být měřitelné a realistické, abyste mohli vyhodnotit, jak se vám je podařilo naplnit.

Jakmile víte, co od soustředění chcete, zvolte správnou lokalitu. Vyberte takovou, která poskytuje klidné prostředí a dostatečné vybavení pro trénink. Bazén, posilovna nebo zázemí pro regeneraci se určitě hodí. V každém případě ale hledejte ubytování s multifunkční halou. Ta by navíc určitě měla být vyhřívaná. Pro zimní soustředění jde o nezbytnost, v případě letního soustředění může při nepřízni počasí právě vyhřívané kryté hřiště celou akci zachránit. Místa bez sportovní haly si rovnou škrtněte.

reklama

A teď už je čas na přípravu náplně soustředění. Vytvořte harmonogram tréninků, který zahrnuje rozmanité a všeobecně rozvíjející aktivity. Musí zároveň odpovídat cílům, které jste stanovili. Nezapomeňte ani na dostatečný odpočinek. Rovnováha mezi intenzivními tréninky a regenerací je klíčová pro maximalizaci výkonnosti a prevenci zranění. Kromě tréninků zahrňte do plánu i týmové aktivity mimo sport, jako jsou teambuildingové hry, výlety nebo společné večeře. Tyto aktivity posilují pouta mezi hráči a podporují spolupráci. Uvědomte si, že každé soustředění je zároveň teambuildingovou akcí.

Součástí regenerace a jedním ze základních předpokladů spokojenosti (nejen) sportovců je dobré jídlo. Zajistěte proto, aby byla k dispozici nejen chutná, ale i vyvážená strava odpovídající energetickým potřebám hráčů. Na soustředění jeďte proto jen tam, kde mají dobrého kuchaře, který je navíc ochoten naslouchat potřebám svých klientů.

Nezapomeňte ani na to, že pro trenéra soustředění nekončí odjezdem z jeho dějiště. Po skončení soustředění musíte provést důkladné vyhodnocení. Poskytněte hráčům zpětnou vazbu a zhodnoťte úspěchy a příležitosti ke zlepšení do budoucna. Jen tak bude soustředění úspěšné a produktivní a přispěje k dosažení sportovních cílů. Tak ať se vám povede!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru