Menu

Co je nového?

Sport v ulicích větších měst: Co frčí v Česku?

Sdílení
Foto: Visualhunt, Pexels

Že se se ve městě nedá sportovat a hýbat? To je ale velký omyl! Především různé druhy takzvané street zábavy získávají stále větší popularitu a vidíme tak různé skate i bike parky nacpané lidmi všech věkových kategorií. Co vše lze v jakémkoliv městě provozovat?

reklama

Na biku se dá frčet po přírodních trailech i betonové džungli

Cyklistika už dávno není jen rekreační pojem a pojetí plné adrenalinu se na ulicích i v profesionálních soutěžích Redbull stává stále oblíbenější. Charakterističtí jezdci jezdí na kolech připomínajících dětskou velikost a nosí skateboardové kulaté helmy. Jedná se o styly jako je MTB, Slopestyle, street či bikros a jsou přizpůsobené víru velkoměsta.


Sport ve městě

Lze je provozovat jak kdekoliv na ulicích, tak i přímo ve skateparcích. Pochopitelně skateparky a bikeparky s pumptracky či různými transfery a překážkami nabídnou každému bikerovi nespočet zábavy na celé hodiny ježdění. Ale pro zkušeného jezdce se pak náhle stávají zajímavou výzvou i schody, či betonové stupínky a vysoké obrubníky. Průkopníky takového stylu jsou často youtubeři v čele s jezdci jako MTB hvězda Jakub Vencl.

reklama

Skateboardy získávají stále na popularitě

Zábava mladé generace, která jen tak neopustí naše ulice. Jízda na skateboardu je stejně jako v případě biku zdravým trávením času. Zlepšuje se fyzická kondice, rovnováha i koordinace. Skateboardy navíc získávají ohromnou popularitu každý další rok. Důvodem jsou specializované obchody jako Ambassadors.eu a zároveň malé vstupní náklady.

Za pár stovek korun si stačí pořídit první prkno a ochranné prvky a můžete jezdit. 

Skateparky dnes nabízí opravdu každé větší město a máte tak možnost řádit nejen na nich, ale také kdekoliv na ulicích. Skateboard se tak může stát univerzálním dopravním prostředkem po celém městě i výzvou na každém obrubníku a transferu, který si zkušený jezdec vždy najde. Zkrátka ta pravá a čirá streetová zábava!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru