Menu

Co je nového?

Na starém kole se jezdí nejlíp! Jaké je to mít vztah se starší ženou?

Sdílení
Foto: Depositphotos

Bývalo to kdysi až skandální, když se po boku muže objevila žena evidentně starší než on. Uštěpačných a jedovatých slov si užili oba dva, ačkoliv ona nepoměrně víc. Takový pár se pak stával vděčným tématem rozhovorů…

reklama

Dnes se nad touto skutečností již nikdo nepozastavuje a věkově nerovných párů, kdy je žena starší než muž, přibývá. Nasnadě je otázka PROČ. Proč jsou někteří muži ochotni přehlédnout méně pružné tělo, nějakou tu vrásku v obličeji a vztah se ženou, leckdy i o hodně starší, je pro ně uspokojující?

Většina mužů uvádí jako hlavní důvod partnerčinu vyzrálost. Starší žena už ví, co od života chce, není jí cizí nadhled a spoustu situací dokáže řešit nikoliv hysterickým výstupem, ale s humorem.

Je partnerkou, se kterou lze probrat nejrůznější témata, ale i v pohodě mlčet. Neunavuje kolotočem slov: Povídej mi něco! Neříkej, že mě máš rád, když celý večer dokážeš mlčet! Starší partnerka díky svým zkušenostem lépe chápe, že vytíženost dnešního muže a časová flexibilita, na kterou je velmi často zaměstnavatelem kladen důraz, je mnohdy tak vyčerpávající, že promlčený večer je pro muže balzámem na nervy a splněným přáním.

reklama

Mladý muž se starší ženou

Muži mladší partnerky často také charakterizují jako ty, které neví, co chtějí a nedají pokoj, dokud to nedostanou. Naproti tomu dáma, o nějaký ten pátek starší, mívá svůj zaběhnutý styl života, práci, koníčky a hlavně většinou již srovnané životní hodnoty. Muži se od ní dostává pochopení a ačkoliv s ním ráda tráví svůj volný čas, nestává se z ní břečťan.


Důležitá je otázka sexu. Zatímco muž dosahuje výše své sexuální křivky v mladším věku, u ženy nastává tento vrchol po třicítce a mnohá uvádí, že své nejlepší prožitky v této oblasti začala prožívat právě až v těchto letech.

Zralá žena zná své tělo, nemá falešný stud a dokáže si říci, co se jí líbí. Hodně mužů uvádí, že nějakou tu vrásku či záhyb na těle ani nevnímá, důležitý je partnerčin nehraný prožitek a nepředstíraný orgasmus. Jsou také nakloněnější k experimentům v posteli a využívání erotických pomůcek.

Třicetiletý Vojta prozradil, že se svou dřívejší partnerkou, devatenáctiletou Lenkou, neměl po celou desetidenní dovolenou sex, protože se jí zanítil chloupek v intimní oblasti a Lenka se tak styděla za nehezké zarudlé místo, že nedokázala odložit spodní prádlo. „Ale i když žádný problém neměla, byla pořád v křeči, při milování jsem nevěděl, jestli se jí to líbí nebo ne, z jejích reakcí jsem nevyčetl vůbec nic.“ Dnes chodí Vojta s pětatřicetiletou Šárkou a se svým vztahem je spokojený.

reklama

Vztah se starší ženou

Devětadvaceti letý Lubor po rozchodu s dvacetiletou Soňou navázal vztah se ženou o osm let starší a při prvním pokusu o milování selhal. „Neumím si představit, co by dělala v takové situaci Soňa, ale docela si myslím, že by dostala záchvat smíchu. Moje nová přítelkyně přešla věc s takovým nadhledem, že příště jsem šel do toho s tím, že i kdybych opět selhal, je to něco, co z jakéhokoliv důvodu může potkat každého a na mém sebevědomí to nezanechalo žádný šrám.“


Styl, jakým s partnerkou usínáte, napoví hodně o vašem vztahu


Je však neoddiskutovatelným faktem, že velká část vztahů, kde žena je o deset a více let starší než muž, nekončí svatbou. Pro založení rodiny si muži nakonec vybírají ženy mladší, většinou z důvodu hlediska plodnosti a zajištění pokračování rodu. Přesto může oběma partnerům věkově nerovný vztah přinést uspokojivé partnerství, případně životní zkušenost.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru