Menu

Co je nového?

Ženská nevěra: Jak ji poznat a co dělat, když k ní dojde

Sdílení
Foto: Depositphotos

Vzal jste si úžasnou ženu, máte nádherný vztah a je vám nad slunce jasné, že by vás nikdy nepodvedla… Ale je to tak? Není! Chlapi, nikdy nepodceňujte ženy a to ani (nebo snad především?) v tomto ohledu. Zamyslete se nad tím, jak loajální jste vy sami ke svojí ženě a jak často máte nějaké nepatřičné choutky, případně jak často je dokonce uspokojujete. Pokud jste vy sami vzorem ctnosti a poctivosti, proberte v hlavě své přátele a známé…

reklama

V minulosti prý ženy podváděly méně než muži. Neexistují pro to žádné důkazy a vlastně to pro nás dnes ani není tak důležité. Výzkumy z posledních let totiž ukazují, že v současnosti jsou na tom obě pohlaví úplně stejně.

Některé studie dokonce prezentují výsledky, které naznačují, že ženy podvádějí víc. Pravda je taková, že přestože jsme v mnoha ohledech úplně jiní, tak co se nevěry týče, nemáme si co vyčítat. Tedy alespoň statisticky.

Strach z nevěrné manželky (přítelkyně, snoubenky apod.) je přízrak, který pronásleduje mnoho mužů. Ať už kvůli svému egu, sebedůvěře, postavení anebo zkrátka proto, že tu holku máte fakt moc rádi, je představa, že by mohla mít cokoliv s někým jiným většinou velice nepříjemná. Proto není špatné dávat pozor na některé drobnosti, které vám můžou napovědět, zda vás partnerka náhodou netahá za nos. A jaké ty maličkosti to mohou být?

reklama

Jak to poznat?

Jeden z těch hlavních znaků nevěry je, že se vaše slečna či paní začne chovat jinak. Pokud vždycky měla hodně kamarádů mezi muži, nemá samozřejmě smysl zpanikařit nebo ji začít obviňovat, když ji někdo v kině viděl s Jeníkem od vedle (pokud samozřejmě Jeník nehraje v Národním orchestru a ona poslední dobou nekupuje jednoho Vivaldiho za druhým). Pojďme se podívat na těch pár hlavních bodů, které by vám mohli pomoci poznat, na čem vlastně jste.


Už vás tolik nepotřebuje

Nikdy nebyla schopná (nebo ochotná) jít nakupovat, cvičit, případně ani přejít přes ulici sama a najednou všechno zvládá bez jakýchkoliv problémů a vás k tomu nepotřebuje nebo dokonce nechce. Může to samozřejmě znamenat, že konečně vyslyšela vaše prosby, aby byla trochu samostatnější. Ta horší varianta nicméně je, že potřebuje pořád úplně stejně, jen už ne vás.


Už se s vámi nehádá

Naštvala se pokaždé, když jste nemohl nebo nechtěl s ní jít na oběd nebo si vyrazit s jejími přáteli, ale teď respektuje každé vaše rozhodnutí a je příjemná, někdy až podezřele.

reklama

Kdysi jste musel promýšlet každou větu a drobnost, ale teď ji všechny ty maličkosti, které jste vždycky „kazil“, nerozhážou ani v nejmenším. Opět – může to být úžasná změna k lepšímu, ale stojí za pokus vypátrat, proč k ní došlo.

Je tajnůstkářská

Už s vámi nesdílí svoje každodenní zážitky a kdybyste chtěl přijít na to, co dělá, musel byste se zmocnit jejího mobilu, který si ale také hlídá mnohem víc. (Mimochodem když už byste se k němu přece jenom dostal, tak to, že přijaté zprávy jsou úplně prázdné nenaznačuje nic pozitivního). V neposlední řadě si ale pamatujte, že do cizího mobilu se zásadně, a to bez výjimek, neleze…


Nevěrná žena

Důraz klade na vás

A pokud se ji zeptáte, co celý den dělala, odpoví pouze zkratkovitě a začne se vyptávat vás. Z ukecané ženy se najednou stane zamlklá a na otázku „Jak ses vyspala?“ odpoví jen „Hm.“ místo dřívějšího „Moc jsi mi chyběl, miláčku.“ Najednou musíte pořád vyprávět vy místo toho, aby vám ona zápáleně povídala o tom, kde byla nakupovat a jak se měla s holkama.


Pozornosti a lichotky

Neustále vám skládá komplimenty, vždycky zjišťuje, kdy máte čas, abyste si mohli vyrazit, “miluju tě” slyšíte téměř neustále. Chce se s vámi dokonce dívat na fotbal a umýt vám auto. Tahleta gesta můžou být projevem lásky a pak je všechno v nejlepším pořádku a vybrali jste si opravdu skvěle. Na druhou stranu si ale může kompenzovat to, že vás podvádí a těmito drobnostmi jen dávat do pořádku vlastní svědomí.


Ženská nevěra

Co s tím?

Nemá cenu být přehnaně paranoidní a podezřívavý. I když vaše partnerka vykazuje jeden nebo více těchto či jiných znaků nevěry, neznamená to ještě, že vás skutečně podvádí. Pokud se vám však začne zdát, že její chování v poslední době opravdu nějak nesedí nebo ji přistihnete, že lže, není od věci zamyslet se nad tím.

reklama

Promyslete to ale pořádně, obvinit ji neprávem z tohoto „zločinu“ není zrovna to pravé a třeba si s vámi jen vlastní hlava pohrává, protože máte strach, že byste o ni mohli přijít.

Zdá se mi…

Pokud máte „jen“ pocit, že by vás mohla podvádět, promluvte s ní, ale o nevěře ani muk. Zeptejte se, jestli je všechno v pořádku a řekněte jí, že se poslední dobou chová jinak. Dejte jí konkretní příklady těchto změn chování a vysvětlete jí, že jen chcete pochopit, co se děje. Je třeba přimět ji mluvit velmi otevřeně a to samé se samozřejmě očekává od vás. Po takovém rozhovoru pravděpodobně budete mnohem lépe vědět, na čem jste.


Ženská nevěra

Víc než jen pocit…

Máte-li důvod věřit, že vás opravdu podvádí, ale nemůžete si být úplně jistí, pořád ještě ji neobviňujte ani jí nevyhrožujte. Raději s ní zkuste promluvit, trochu konkrétněji, řekněte, že si myslíte, že k vám není úplně upřímná nebo jestli ji něco netrápí a nechce se vám svěřit. Zní to jako klišé, ale funguje to mnohem lépe, než rovnou se pohádat, protože co když vážně nejste v právu? Na druhou stranu, pokud jste…

reklama

Konkrétní důkaz

Pokud jste si naprosto jistí, že vaše partnerka má něco s jiným (nebo jinou?!?…) a je to tutovka, řekněte jí, co jste viděli, případně slyšeli, jak se cítíte a co s tím hodláte udělat. Jak proběhne tahle část, to už samozřejmě záleží jen na vaší a její nátuře.


Co potom?

Nevěra, obzvlášť v dlouhém a (do té doby) upřímném vztahu, je hrozná a může to být konec a často také je. Ale nemusí. Pokud víte, že nic takového nedokážete odpustit nebo vám ona řekne, že chce být s tím druhým a ne s vámi, není co řešit. Pokud to ale není tenhle případ, není to ztracené, i když to tak zpočátku může vypadat.

Je třeba mít na paměti, že podvádět může žena např. kvůli problémech ve vztahu nebo proto, že ji něco schází. Pokud vás podvádí s romanitkem, kterým vy rozhodně nejste, zkrátka jen hledá jinde to, co vy jí nedáváte.

Rozhodně ji to neospravedlňuje a pořád je to jedna z nejhorších věcí, co člověk může udělat, ale pokud víte, že byste s ní chtěl zůstat nebo to alespoň zvažujete, podívat se na to takhle vám může pomoci v rozhodování. Zkuste si odpovědět na tyto otázky:


Můžu jí znovu věřit?

Ne. Pak nemá cenu se k sobě vracet (nebo spolu zůstavat).

Ano. Bude to chvíli trvat, ale třeba stojí za pokus dát jí druhou šanci. Musíte jí říci, že bude těžké jí zas začít věřit, ale že s její pomocí to časem snad zvládnete.


Ženská nevěra

Proč to udělala?

Neřekne vám to. Pak znovu zvažte, jestli jí i přesto dokážete odpustit.

Něco je špatně ve vašem vztahu. Ano, vyřešila to tím nejhorším možným způsobem, ale možná, když budete oba chtít a snažit se, spolu ty problémy dokážete napravit a dát všechno dopořádku.


Má to cenu?

Pokud se přes ten podraz dokážete přenést, tak až toho budete schopen, promluvte s ní znovu o celé té situac a zkuste opravdu pochopit, proč se to stalo. Nemusí to mít žádný důvod (trocha vodky dokáže dělat divy), ale jestli nějaký existuje, musíte ho znát. Pokud ne, riskujete, že se to stane znovu.


Druhá šance

Všichni chybujeme, což neznamená, že by podvádění mělo být v pořádku. Pokud toho ale opravdu lituje a váš vztah vám stojí za to úsilí, které bude jeho obnovení stát, zkuste jí odpustit. Mimochodem, mnoho mužů se často domnívá, že odpustit dokážou, ale po čase začnou mít chuť to partnerce oplatit, už jen kvůli tomu, aby srovnali skóre. To je cesta do pekla a rozhodně to nikdy nepovede k harmonickému vztahu, to se s ní raději rozejděte rovnou.


Nevěra u vás doma

Čeká nevěra i u vás doma? Nová studie ukazuje, jak to zjistit


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru