Menu

Co je nového?

Česká Festka se díky akcím organizovaným během pandemie dostala na newyorský trh

Sdílení
Foto: Festka

Český výrobce jízdních kol Festka se díky cyklistickým pop-up akcím organizovaným během pandemie COVID-19 komunitním cyklistickým sdružením Rubber N’ Road dostal z centra Prahy až na hlavní třídy Manhattanu.

reklama

Sdružení cyklistů s názvem Rubber N’ Road bylo založeno během pandemie COVID-19 newyorskými cyklisty Gilem Lavim a Maxem Davisem jako e-commerce platforma a pořadatel cyklistických pop-up akcí a jako způsob propojení Newyorčanů s nově vznikajícími nezávislými globálními cyklistickými značkami, včetně českého výrobce špičkových karbonových rámů pro silniční kola Festka.


Lavi a Davis navázali partnerství se společností Volvo Cars USA pro pořádání akce v prostorách Volvo Cars Manhattan, stěžejního prodejního salónu automobilky, které komunitě nabízejí moderní a prostorné prostředí k setkání a které jsou příhodně umístěné pouze jeden blok východně od zelené cyklostezky na západní straně Manhattanu (West Side Bike Path Greenway). Newyorčané si tak nyní mohou naživo prohlédnout, osahat a vyzkoušet si jízdní kola a vybavení, které se jim dříve mohlo zdát nedosažitelné.

reklama

Showroom v New York

„Jakmile se na podzim zmírnila opatření proti COVID-19, chtěli jsme najít způsob, jak poskytnout naší komunitě cyklistický zážitek jako nikdy předtím. Rozhodli jsme se v New Yorku uspořádat cyklistické pop-up akce v partnerství se značkou Volvo, a to společně s těmi celosvětově nevýznamnějšími cyklistickými značkami vyrábějícími na zakázku, a umožnit tak lidem se s touto kulturou propojit,“ říká Gil Lavi, spoluzakladatel sdružení Rubber N’ Road.

„Do města jsme přivezli kola, která nikdy nikdo předtím neviděl. Festka Scalatore Mummy bylo jedno z těch nejzajímavějších. Trhu jsme představili oblečení a doplňky od značek, které nabízejí úroveň kvality, jaká zde nikdy nebyla k dispozici, a vystavili jsme špičkové komponenty s neuvěřitelným smyslem pro krásu a design,“ vysvětluje Lavi.

Široce otevřená plocha v salónu Volvo poskytuje dostatek prostoru, který lidem navzdory koronaviru dodal pocit pohodlí, na rozdíl od mnoha newyorských prostorů a obchodů, které buď pozastavily provoz, nebo jsou malé a musely omezovat počet zákazníků s ohledem na udržování odstupu mezi lidmi.


Festka v New Yorku

Během 3 dnů navštívilo akci přes 700 hostů. Tato první akce byla tak úspěšná, že se Rubber N’ Road rozhodli uspořádat další, avšak s některými překvapivými změnami, jako bylo umístění akce do 30. patra výškové budovy Park Avenue s možností účasti pouze po předchozí domluvě. Cyklistika se nyní opět dostává do centra dění v srdci New Yorku, a to každou neděli, kdy Rubber N’ Road představují novou verzi série akcí NYC Cycling Pop Up Series. Tato akce zahrnuje představení jarních novinek a první uvedení nových produktů od nejluxusnějších světových cyklistických značek na globální trh, a to opět včetně značky Festka.

reklama

„New York byl vždy místem určujícím trendy pro luxusní prémiové značky, umění a design. Jsme rádi, že jsme v Rubber N’ Road našli tak skvělého partnera a že máme možnost předvést naše nová kola Newyorčanům prostřednictvím jejich unikátních pop-up akcí,“ říká spoluzakladatel Festky Michael Moureček.

„Za normálních okolností bychom jen těžko hledali příležitost představit naše kola na Manhattanu a pravděpodobně by nebylo ani možné takové pop-up eventy zorganizovat, zcela jistě ne v těchto atraktivních prostorách. Pandemická situace nám tedy vlastně tímto způsobem pomohla,“ dodává Moureček.


Kola Festka dobyla Manhattan

Událost, která nově definovala cyklistickou kulturu New Yorku v roce 2020, se opět do New Yorku vrátila i v roce 2021. Akce, které proběhly během měsíce dubna, poskytly newyorské cyklistické komunitě novou příležitost spojit se s globální cyklistickou kulturou a vyzkoušet si nové cyklistické produkty a vybavení z celého světa. Tyto pop-up akce spojuje komplexní komunitní přístup s prémiovými nezávislými značkami v bezkonkurenčním fyzickém prostředí. My Festce k tomuto velkému úspěchu gratulujeme!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru