Menu

Co je nového?

Jak udělat z přítelkyně bejvalku? Buďte rozhodní a nesmlouvaví!

Sdílení
Text: Ilona Kerová, Foto: Depositphotos, Pexels

V jednom z minulých článků jsme vám radili, jak získat zpět expřítelkyni. Možná ale řešíte problém úplně opačný…

reklama

Zbavit se obtížné přítelkyně, zvláště když má vlastnosti stíhačky, vyžaduje umění a jistou dávku taktiky. Některé dámy zkrátka nechtějí pochopit, že vztah už je za zenitem a měly by jít konečně dál. Uměle vztah prodlužují a jakékoli náznaky kruté reality z vaší strany zarytě přehlížejí. Jak to tedy udělat, aby dotyčná pochopila a hlavně už dala pokoj?

Mnozí z vás jsou toho názoru, že stačí vztah prostě utnout, rozejít se, zmizet k jiné a tak podobně. Praxe však tak jednoduchá není. Příroda totiž ženám dala mocnou zbraň – umění v muži vyvolat pocit odpovědnosti, aby se postaral i o zapuzené ženy.

Je to jakási zvrhlá forma harémismu – sultán se staral o všechny své ženy, i ty použité a zapuzené. Tento pocit je o to mocnější, když s dotyčnou máte děti. Určitě nám dáte za pravdu, že všechny bývalky mají i po rozchodu jakési privilegované postavení – rozhodně vám už nikdy nebudou ukradené, jako jiné cizí ženy. Tento fakt je častým důvodem návratů expartnerů k sobě, ale také zdrojem nepříjemných problémů. Vzpomeňte si na klasické věty odložených partnerek: „A co teď se mnou bude? Použil jsi mě a odhodil jako prašivého psa!“ Podobné výčitky vzbuzují sakra nepříjemné pocity!

reklama


Základní pravidlo zní, že pokud jste se definitivně rozhodl, že se s partnerkou rozejdete, nesmíte ustoupit ani o píď. Ať jsou její slzy sebelítostivější, slova sebekajícnější a prosby sebenaléhavější!

Vzpomeňte si, jak neměla nic než nadávky, slova výčitek a nespokojenosti, vzpurný nesouhlas se všemi vašimi názory a činy, odpor k vašemu zpocenému tělu a sex vám z pozice jeho monopolní majitelky draze odvažovala na lékárenských vahách.

Co na tom, že teď vaří, pere, nedržkuje, a dokonce se snaží držet žárlivost na uzdě! Nevěřte tomu, že kdybyste se k ní vrátil, že to tak zůstane. Dříve či později by se vše vrátilo do starých kolejí a možná by vás šikanovala o to víc, že jste jí vyhrožoval rozchodem nebo by si vás šikovně pojistila například dítětem nebo společnou hypotékou. Z toho už byste se pak vykrucoval daleko hůře. V tomto případě své svědomí neposlouchejte a na soucit s bývalkou se vykašlete!


4 věci, které byste neměli říkat, když se s partnerkou rozcházíte


Dalším krokem je říct jí vše na rovinu. I v případě, že se vám jeví jednodušší předstírat a s pravdou ještě počkat, zvláště když vaše ex projevuje známky depresivních sklonů, nedostatku sebevědomí nebo vyhrožuje sebevraždou. Upřímnost je vždy lepší pro vás oba. Pokuste se zůstat slušný a zdvořilý, i když to bude těžké – vulgaritou nebo sarkasmem totiž ničemu nepomůžete. Buďte klidný, i když na vás začne vřískat. Dodáte tím svému rozhodnutí na vážnosti – bude vidět, že s vámi necloumají emoce, tudíž jste o tom důkladně přemýšlel a definitivně se rozhodl.

reklama


Dále je nanejvýš nutné udržovat si od ní odstup. Pokud se opijete a vyspíte se s ní, dodáváte jí znovu naději, že se jednou všechno vrátí do starých kolejí. Jestliže jste si svým rozhodnutím naprosto jistí, dodržujte důsledně jakoukoli absenci tělesného kontaktu. Nezapomínejte, že některé hodně vytrvalé stíhačky si dokáží vyvodit romantické pokračování vztahu i z toho, že se při konverzaci dotknete jejich ruky nebo se jí zahledíte do očí. V žádném případě se nenechte zatáhnout do diskuse o vašich citech či dokonce společných vzpomínkách. Kromě fyzického odstupu udržujte i odstup emoční.


Jak se rozejít s partnerkou: Spolehlivý návod, jak přežít rozchod ve zdraví


A pamatujte, i v případě, že věci dopadnou nejhorším možným způsobem a ona se uchýlí k nějakému šílenému gestu, pamatujte si, že za její činy v žádném případě nenesete zodpovědnost!

Komentáře (2)

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru