Menu

Co je nového?

Kolo a hubnutí: Jak co nejefektivněji zhubnout jízdou na kole

Sdílení
Foto: Unsplash.com

Cyklistika se v posledních letech čím dál více rozmáhá. Jak by také ne. Díky jízdě na kole poznáte nejen krásy svého okolí, nadýcháte se čerstvého vzduchu, ale můžete shodit i nějaké to kilo. Jak správně jezdit, aby vám šlo hubnutí rychle od ruky?

reklama

Jednou za čas řeší shazování přebytečných kil asi každý a právě pravidelná jízda na kole může být skvělým způsobem jak zhubnou rychle a bez nežádoucího jojo efektu. Jen je třeba si cyklistiku zkrátka zamilovat. A na to, aby se právě z tohoto sportu stala vaše závislost, vůbec nepotřebujete nový bicykl, bohatě postačí kolo z bazaru.


Jak je to s těmi kaloriemi?

Na začátek je třeba vědět, že každé tělo funguje jinak a každý za hodinu jízdy spálí jiný počet kalorií. Množství spálených kalorií závisí na délce pohybové aktivity, intenzitě aktivity a tělesné hmotnosti sportovce.

reklama

1 kilo tuku obsahuje asi 7700 kcal. Když tedy pojedete hodinu na kole při rychlosti 20 km/h, spálíte zhruba 600 kcal.

Tip: Rozhodně neplatí, že čím větší intenzita, tím více zhubnete. Vyšší intenzita rovná se rychlejší spalování, ale tělo si energii začne brát z cukrů nikoliv tuků, kterých se chceme zbavit!


Jak během jízdy hubnout co nejefektivněji?

  • Vyražte ven každý den: pravidelnost je klíčem k úspěchu. Jezděte proto na kole každý den. Díky tomu z kola uděláte návyk a jízda se pak stane samozřejmou součástí vašeho všedního dne. Nestíháte jízdu denně? Zkuste to tedy alespoň 3x týdně 90 minut v takovém tempu, abyste se mírně nadýchali.
  • Na kole do práce: když vyrazíte na kole do práce, zabijete tak dvě mouchy jednou ranou. Ušetříte za benzín nebo cestu MHD a ještě uděláte něco pro své tělo.
  • Změňte styl jízdy: stále stejná jízda vás začíná nudit? Zkuste zařadit intervalovou jízdu nebo se zaměřte na jízdu v kopcích.

Tip: Prvních cca 10 – 15 minut tělo spaluje cukry, teprve poté začne pálit tuky. Myslete proto na to, že byste měli na kole jezdit alespoň 45 minut v kuse.


Protažení

Co jíst při jízdě na kole?

Dalším klíčem k úspěchu, jak se zbavit přebytečných kil je zdravá a vyvážená strava. Na kolo nikdy nevyrážejte hladoví. Hladové tělo je ve stresu, proto energií začne šetřit a ukládá si tukové zásoby na horší časy.

reklama
  • Před jízdou jezte sacharidy, které vám dodají energii na jízdu.
  • Po jízdě se zaměřte na bílkoviny (maso, proteinové tyčinky).
  • Nezapomínejte na pitný režim (ideální je samotná voda).

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru