Menu

Co je nového?

Plňte svoje novoroční předsevzetí po celý rok i díky těmto aplikacím

Sdílení

Nový rok je v plném proudu, což znamená, že přichází období zkoušek i pro většinu novoročních předsevzetí. Pokud jste odhodlaní dosáhnout svých cílů i po tom, co počáteční motivace vyprchá, je dobré sáhnout po šikovných mobilních aplikacích. V posledních letech zaznamenaly značný pokrok, hlavně pokud jde o přesnost a konzistentnost zobrazovaných údajů, a nejen to – některé z nich dokáží částečně nahradit i osobního trenéra. Nezapomínejte však na to, že důležitá je nejen motivace, ale hlavně disciplína.

reklama

V současnosti je k dispozici stále více a více aplikací zaměřených na zdraví a fitness. Díky rostoucímu zájmu o zdravý životný styl představuje mnoho z nich revoluci v tom, jak vnímáme fitness a wellbeing. Vybrali jsme pro vás sedm skvělých sportovních a wellness aplikací pro chytré telefony a nositelné zařízení, které si můžete do svých zařízení stáhnout.


Používání aplikací pro zdraví je efektivním způsobem, jak si stanovit sportovní cíle a sledovat svůj progres a výsledky.

reklama

Studie publikovaná společností Accenture ukazuje, že 43 % lidí, kteří používají digitální pomůcky při péči o zdraví, zvýšilo svůj zájem o prevenci a více jak třetina (34 %) lépe pochopila, co ovlivňuje jejich zdraví.

Yazio

Aplikace Yazio

Pokud chcete žít zdravěji tím, že zhubnete, naberete svalovou hmotu, nebo se chcete zdravěji stravovat, pomůže vám v tom aplikace Yazio. Vítěz ankety Editor’s Choice AppGallery za nejlepší aplikaci pro zdraví v AppGallery za rok 2022 patří mezi nejúspěšnější nástroje, které pomáhají sledovat progres při hubnutí a zároveň motivují k zdravému životnému stylu.


Adidas Running

Aplikace Adidas Running

Pravidelné tréninky a cvičení jdou mnohem jednodušeji, když máte po ruce tu správnou aplikaci. Jednou z nich je i Adidas Running: Sports Tracker – aplikace s integrovaným GPS sledováním, která dokáže víc, než jen sledovat vaše trasy. Získáte přístup k různým sportům, které jste možná nikdy nezkusily, a objevíte tak nové záliby.

Aplikace nabízí na výběr ze sportů jako je běh, turistika, cyklistika, jóga a další. Také pomáhá udržovat disciplínu a přehled o tom, kdy jste běželi a kolik jste spálili, protože zaznamenává minuty, míle a spálené kalorie, a poskytuje zajímavé statistiky.

Díky pravidelným výzvám a virtuálním závodům je jednoduší zachovat si motivaci a aplikace vám bude připomínat, že se máte hýbat.

reklama

Fitify

Aplikace Fitify

Pokud to myslíte se cvičením opravdu vážně, rozhodně by neměla vaší pozornosti uniknout ani aplikace Fitify, za kterou stojí čeští tvůrci.

Fitify kombinuje zpětnou vazbu od uživatelů po každém tréninku s cvičením založeným na umělé inteligenci a optimalizuje tak výsledky každého uživatele.

S její pomocí si každý majitel podporovaného mobilního či nositelného zařízení může vytvořit vlastní tréninkový plán pro domácí cvičení. Databáze aplikace obsahuje více jak 900 cvičení a aktuálně pomáhá se cvičením více jak 10 miliónům uživatelů ve více jak 170 zemích.


Headspace

Aplikace Headspace

Studenti a zaneprázdnění pracující dospělí často čelí problémům jako je sociální izolace a stres. Studie Huawei AppGalllery ve spolupráci se Stress Management Society z roku 2021 ve Velké Británii odhalila, že více jak tři čtvrtiny populace (78 %) od března 2020 používají na odbourání stresu nebo motivaci právě technologie, přičemž 94 % z nich tvrdí, že smart asistenti mají vliv na zlepšení jejich mentálního zdraví a psychické pohody.


S ohledem na tuto skutečnost doporučujeme aplikaci, která vám pomůže efektivně zvládat stres. Řeč je o Headspace, která obsahuje stovky řízených meditací pro dospělé i děti a dokonce se může pochlubit vlastní relací na platformě Netflix.

reklama

Calm

Aplikace Calm

Zůstaňte ve špičkové kondici, abyste mohli vykonávat své cvičební rutiny tím, že se postaráte o svůj spánek a kvalitní odpočinek. Calm, aplikace doporučovaná špičkovými psychology a odborníky, je skvělá na zlepšení duševního zdraví, kontrolu spánku a meditaci. Zažijte méně stresu a úzkosti a dopřejte si pokojnější spánek.

V aplikaci najdete množství příběhů o spánků, dechových programů, kurzů a nechybí ani relaxační hudba. Můžete si dokonce vybrat ze série meditací určených specificky pro různé potřeby.

Airly

Aplikace Airly

Předtím, než se vydáte na večerní běh po parku, nebo pokud upřednostňujete cvičení venku, je dobré se nejprve ujistit, zda je kvalita vzduchu dostatečně dobrá.

reklama

V obdobích s horší kvalitou ovzduší je vhodné omezit cvičení venku, protože zvýšené hladiny škodlivin mohou ovlivnit dýchání a v horších případech dokonce způsobit zdravotní problémy. Z toho důvodu vznikla například aplikace Airly, která ulehčuje sledování kvality ovzduší a efektivně pomáhá při optimalizaci vašeho cvičebního harmonogramu.

Aplikace je intuitivní, lehce se používá a co je nejdůležitější – zobrazuje přesné údaje o kvalitě ovzduší včetně úrovně znečištění ve vašem okolí.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru