Menu

Co je nového?

Sérioví vrazi: Dr. Holmes a jeho krvavý hotel

Sdílení
Text: Zdeněk Kolbuch, Foto: Youtube, Wikipedia

H. H. Holmes, pravým jménem Heman W. Mudgett, si vydobyl titul prvního amerického sériového vraha. Tento zabiják má na kontě údajně až 200 obětí, které lákal do svého šíleného hotelu plného pastí, slepých chodeb a posuvných stěn, kde je mučil a zabíjel.

Holmes byl ukázkový případ psychopata. Narodil se v New Hampshiru v roce 1860 tvrdému a nekompromisnímu otci, který vyžadoval naprostou poslušnost. Jako dítě byl tvrdě šikanován spolužáky, zejména pro svoji panickou hrůzu z místní lékařské ordinace. Šikana jednoho dne zašla tak daleko, že ho spolužáci dotáhli do ordinace a donutili ho sáhnout si na kostru. Místo strachu byl však Holmes naprosto fascinován.

reklama

Tato zkušenost mu tak změnila život, že sám takovéto situace vyhledával. Zabíjel a mučil zvířata a zkoumal přitom jejich anatomii, byl velmi inteligentní a doslova posedlý smrtí – vražedná kombinace. Když se v roce 1878 oženil s Clarou Loveringovou, začal za její peníze studovat medicínu na vysoké škole. O rok později přestoupil na lékařskou fakultu, odkud ho vyhodili za kradení a znetvoření mrtvol. Hned nato opustil manželku a vrátil se zpět do New Hampshiru.

Díky svému zalíbení ve zdravotnictví byl roku 1887 přijat na výpomoc do Chicagské lékárny, kterou vedla stará paní Holdenová. Není jasné, jestli ji zabil, ale o nějaký čas později zmizela a Holmes tvrdil, že se odstěhovala. Každopádně koupil velký pozemek naproti lékárně a začal na něm budovat svůj hotel. Nejšílenější a nejzáhadnější stavbu v historii lidstva, kde ukájel své zvrhlé sny plné šílenství.

Vražedný zámek, jak se hotelu přezdívalo, byl dokončen roku 1892. Holmes trval na tom, že žádný dělník nesmí na stavbě pracovat déle než týden a později dokonce průběžně vyhazoval (nebo vraždil) své zaměstnance, aby nikdo neznal přesnou polohu všech místností. Třípodlažní impozantní stavba byla ozdobena falešným cimbuřím a arkýřovými okny pokrytými ocelovými pláty.


Holmes se svým hostům staral o děsivá překvapení v podobě skrytých schodišť, tajných dveří, nejrůznějších průchodů, slepých chodeb a velkých trezorů schopných uvěznit dospělého člověka. Další děsivé místnosti ukryté pod podlahou pokojů neměly žádná okna a jejich ožehnuté stěny byly pokryté azbestem, do dalších vedlo plynové potrubí, určené k udušení hostů.

reklama

Sérioví vrazi: John Wayne Gacy – Ďábelský klaun


Ve sklepě měl Holmes svoji největší vášeň – pitevní stůl a naleštěné chirurgické nástroje. O tom, že je hojně používal svědčí bedny s ženskými kostrami, nejrůznější jedy, domácí krematorium, káď s kyselinou a dvě jámy s nehašeným vápnem. Vše pro ukojení Holmesových nelidských vášní.


Návštěva u něj v hotelu mohla vypadat asi takto. Mladá žena (nejčastější Holmesova oběť) se nechala zlákat dobře vypadajícím mužem a ubytovala se v hotelu.

Pravé peklo začalo po setmění, kdy se k ní dostal skrz tajný průchod a vyděsil ji. Žena vyběhla z pokoje a dostala se do labyrintu slepých chodeb. Ochromena strachem a beznadějí otvírala jedny dveře za druhými, ale nacházela za nimi jen cihlové zdi. Cítila na krku dech vraha a zděšení stoupalo až k nepříčetnosti.

Když konečně našla průchozí dveře, zjistila, že se nachází v uzavřené místnosti bez oken a jediný vchod se za ní uzavřel. Holmes měl místnosti dobře odhlučněné a mohl ji tam nechat klidně i několik měsíců – vyděšenou, zoufalou, čekající na smrt. A když už se konečně dosyta nabažil jejím utrpením, bez milosti ji zabil.

reklama

Harvey Louis Carignan: Bezcitný maniak s nadlidskou silou


Holmes by nikdy nedopadli, nebýt jeho pojišťovacích podvodů. Jeden takový mu byl osudný a 17. listopadu 1894 byl zatčen a jeho sídlo prohledáno. Přiznal se k vraždě 28 žen, mužů a dětí, spekuluje se ale, že počet obětí mohl přesáhnout 200 osob. Holmes za své zločiny dostal provaz a zhoupl se 7. května 1895.


To, že se jednalo o opravdu zvláštního člověka, dokazuje i způsob jakým si přál být pohřben. Jeho rakev byla naplněna deseti palci cementu, na ten přišlo tělo a na to další cement. Deset stop hluboký hrob byl až do dvou stop zaplněn směsí písku a cementu, teprve potom přišla na řadu hlína.

Holmes si nedal pokoj ani po smrti. Nejméně deset osob, které měli co dočinění s jeho uvězněním (soudce, svědci, dozorce, komplic), zemřelo za nevyjasněných okolností krátce po něm.

H. H. Holmes byl bezesporu jedním z nejzvláštnějších sériových vrahů historie. Můžeme jen doufat, že se na světě nevyskytuje více takovýchto „krvavých hradů“.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru